Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Kreeka ähvardab blokeerida EL-i migratsioonitippkohtumise otsused, kui põgenikekoorma jagamist ei muudeta liikmesriikidele kohustuslikuks

-
25.02.2016
Macedonia Migrants

Kreeka ähvardab blokeerida eelseisva Euroopa Liidu migratsioonitippkohtumise otsused, kui põgenikekoorma jagamist ei muudeta liikmesriikidele kohustuslikuks.

Peaminister Alexis Tsipras ütles kolmapäeval parlamendis, et Kreeka nüüdsest “ei nõustu enam ühegi kokkuleppega”, kui kõiki tema partnereid ei sunnita osalema põgenike proportsionaalses ümberasustamises.

Anonüümseks jääda soovinud kõrge valitsusametnik täpsustas, et Tsipras viitas konkreetselt 7. märtsile kavandatud migratsioonitippkohtumisele.

Kreekas on kasvanud pahameel seoses Viini eelmise nädala otsusega kehtestada asüülitaotluse esitajate arvule päevane ülempiir ning mitmed Balkani riigid karmistasid põgenikele sisenemistingimusi.

Eelmisel aastal saabus Euroopa Liitu üle miljoni migrandi, enamikule neist oli Kreeka väravaks 28-liikmelisse ühendusse.

Tsipras ütles, et ta kohtub Kreeka parteijuhtidega, leppimaks kokku ühtsetes seisukohtades rändekriisiga toimetulekuks enne 7. märtsil Brüsselis toimuvat tippkohtumist.

“Meil on vaja selles küsimuses suuremat poliitilist konsensust,” sõnas peaminister. “Me ei luba meie riigil muutuda hingede laohooneks.”

Tsiprase sõnul on häbiväärne, et mõned riigid keelduvad ellu viimast ühiseid otsuseid, mis on langetatud EL-i tasemel ning selle asemel tegutsevad ühepoolselt, vähendamaks migrantide voolu.

Tsipras avaldas juba teisipäeval rahulolematust EL-ile, kui Kreeka jäeti kõrvale Austria korraldatud kolmapäevasest kohtumisest Viinis, kus Balkani riikide ministrid arutasid rändekriisi.

BSN

Foto: AP