Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kreeka põlengute taga olla kellegi kuri käsi — kes siis kaapsas tikku?

-
27.07.2018
Mati piirkond Ateena lähedal, kust tuli üle käis ja inimesed hukkusid.
© AFP/Scanpix

Ohvriterohkete Kreeka maastikupõlengute taga tundub olevat inimkäsi ja -kurjus ning juba seostatakse juhtunut ka poliitilise olukorraga.

Kreeka ministri teatel viitavad senised andmed, et Ateena lähistel puhkenud metsa- ja maastikutulekahjudest kaks läideti tõenäoliselt sihilikult. Ametnikud ütlesid satelliitpiltidele tuginedes, et esmaspäeval puhkes Atika piirkonnas umbes samal ajal 13 tulekahju.

Satelliitpiltide analüüs ja kohapealsed ülevaatused viitavad sellele, et neist kaks süüdati esmaspäeval lühikese aja jooksul mitmes kohas, ütles neljapäeval avaliku korra minister Nikos Toskas.

“Mis puudutab Pentelikoni mäel alanud tulekahju, mis levis Ateenast idas asuvasse Mati piirkonda, siis seda ümbritseb mitu küsimust ja ma ei varja, et üks tõsine infokild tingis uurimise algatamise”, lisas Toskas. “Infokild viitab, et tulekahju taga on kriminaalne akt, ütles ta.

Neljapäeva hommiku seisuga sai tulekahjudes surma 82 inimest, suurem osa neist Matis.

Kreekas levivad jutud, mis on esialgu kuulujuttude tasemel, kuid omavad siiski teatud tausta — süütamiste taga olevat migrandid, kes on nördinud sellest, et neid olla põgenikelaagritesse justkui unustatud. Selliste arvamuste aluseks on reaalne sündmus Lesbose saarel, kus Moria laagri sisserändajad põletasid maha 10 aakri suuruse oliivipuusalu, mille peale kohaliku kogukonna juht Nikos Trakelis alustas näljastreiki ja pöördus ka Kreeka valitsuse poole. Kui arvestada, et läbi Kreeka läheb Lääne-Euroopa suunas palju sõjas karastunud afgaane ja iraaklasi, siis alust kahtlustusteks on küllaga – selles samas Moria laagris on kaklused tavaline asi.

Seda arvamust toetab seegi fakt, et Iisraeli-Gaza piiril kasutab Hamas tuulelohesid, õhupalle, signaalrakette, pisidroone ja teisi selliseid vahendeid, süütamaks Iisraelis suuri maastikutulekahjusid – tulekahjud on mõjus sõjalis-poliitiline võitlusvahend. Kreekas aga on lisaks olemas veel terve rida vasakäärmuslikke ja anarhistlikke grupeeringuid, kelle arsenali sellised “tembud” ideaalselt sobivad. Kes neist asja taga tegelikult on, selgub ehk juurdluse käigus.