Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kreeka-Türgi konflikt: et saavutada rahu, tuleb valmistuda sõjaks

16.09.2020
Greece Turkey

Viimaste nädalate jooksul on Kreeka ja Türgi Vahemere idaosas vastamisi olnud, tekitades kartust, et kahe NATO liitlase vaheline vaidlus võib kujuneda täielikuks piirkondlikuks kriisiks. CNN pealkirjastas esialgu oma vastava loo provokatiivselt, öeldes, et Kreeka president “provotseerib Türgit”.

Nic Robertson CNN-ist sai võimaluse Kreeka esimese naispresidendi Katerina Sakellaropoulouga pühapäeval väikesel Kreeka saarel Kastellorizos oma iseseisvuse ja Kreekaga ühinemise 77. aastapäeval intervjueerida. Kui Kreekalt küsiti, kuidas ta saab uued Rafeli hävitajad, fregatid ja suurendab Kreeka sõjaväe vägesid, ütles Sakellaropoulou CNN-ile: „Mitte ainult sõnumi saatmiseks, vaid ka siis, kui soovite rahu saada, peate alati olema sõjaks paremini valmis – mõned iidsed kreeklased on seda öelnud, peame olema kõigeks valmis. ” Seepeale küsis CNN-i intervjueerija “kas see pole ka provokatiivne sõnum?” Sakellaropoulou vastas leebelt: “Ma ei arva, et Kreeka presidendi rahulik visiit võib olla kuidagi provokatiivne”, rõhutamata, et Kreeka suveräänse territooriumi mis tahes osa külastav president ei saa olla provokatiivne.

Kuid pärast intervjuud ilmus artikkel pealkirjaga „Kreeka president provotseerib Türgit külastades Vahemere idaosa vaidluste keskmes asuvat väikest saart“.

Nüüdseks on selle loo pealkirja ajakohastatud, uus pealkiri kõlab nii: “Kreeka president külastab Türgit vihastades väikest saart Vahemere idaosas“.

Allikas: Creek City Times