Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kreeklastel on illegaalsete immigrantide kuritegudest kõrini

-
02.08.2021
Illegaalsed immigrandid Kreekas
© Scanpix

Kreekas nõuavad Malacca küla elanikud lähedalasuva asüülikeskuse sulgemist, põhjuseks immigrantide poolne kuritegevus.

Ateenast 40 km kaugusel asuva väikese küla elanikud pöördusid kirjaga Kreeka immigratsiooniministri poole ja nõudsid asüülikeskuses olevate migrantide ümberpaigutamist, vahendab Remix News.

Kreeka ajalehe Ethnos andmetel loopisid migrandid hiljuti kividega ühe vanema külaelaniku maja, tekitades märkimisväärset varalist kahju, samuti on üritatud põlema süüdata mitmeid kirikuid.

Külaelanikud on sattunud korduvalt vandalismi ohvriks, näiteks on rüüstatud avalikke kohti, toime pandud vargusi, rünnatud agressiivselt naisi ja vanureid ning rikutud hügieeni- ning tervisekaitsenõudeid. „Malacca kogukond on ei ole enam valmis immigrante vastu võtma,“ kirjutas külavanem. Ühtlasi juhtis ta tähelepanu absurdsele tõsiasjale, et nii väike kogukond (külas elab umbes 500 inimest) on pidanud võtma vastu ligi 3000 illegaalset migranti.

„Viimase viie aasta jooksul on meie küla 500 elanikku on pidanud hoidma oma õlul umbes 2600-st põgenikust koosnevat kogukonda,“ kirjutas külavanem, nõudes asüülikeskuse sulgemist ning immigrantide ümberpaigutamist.

Mais teatas Kreeka peaminister Kyriakos Mitsotakis, et asüülikeskustes peatuvad immigrandid paigutatakse ümber Lesbose ja Chiose saarele niipea, kui seal valmivad uued keskused.

2019. aastal ametisse astunud konservatiivsemate vaadetega Kreeka valitsus on võtnud immigratsiooni suhtes sisse ka veidi karmima positsiooni.

ÜRO Pagulaste Ülemvoliniku Ameti andmetele (UNCHR) on Kreekasse saabunud 2021. aasta esimeses pooles 4172 immigranti, 2020. aastal saabus 15696 ja 2019. aastal 74 613 immigranti.