Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kui räigelt see ka ei kõla – kliimainglike Greta Thunberg esindab roheliste hävituslikku kliimatotalitarismi

-
31.08.2019
Greta Thunberg – lapseohtu neiust on saanud kliimafašismi mängukann.
© ZUMAPRESS.com/Scanpix

Kliimaaktivist Greta Thunberg jõudis 28. augustil oma missiooniga Ameerika Ühendriikidesse. Euroopa hõiskab. Konservatiivne kolumnist ja kirjanik James Delingpole nimetab Thunbergi tegevust aga üdini propagandistlikuks ja tema eesmärki kurjusest kantuks.

„Sõda looduse vastu peab lõppema,“ kuulutab Thunberg kõigile, kes teda vähegi kuulata tahavad. Ehkki Püha Thunbergi Gretast, nagu Delingpole teda nimetab, on saanud Euroopas väga mõjukas isik – teda on austanud nii paavst, presidendid kui ka peaministrid, peavoolumeedia kajastab teda kriitikavabalt vahetpidamata ja ta on esitatud Nobeli rahupreemia kandidaadiks –, siis USA-s on tema saabumine tekitanud pigem kahetisi reaktsioone.

Vasakpoolsed üritavad muidugi sobitada teda oma uue kliimakampaaniaga Green New Deal, kuid parempoolsete suhtumine on ilmselt veidi skeptilisem. Seda põhjusel, et USA konservatiivid – erinevalt üsna murettekitavalt paljudest Euroopa konservatiividest – mõistavad Püha Greta keskkonnateemalisi hirmulugusid just sellistena, nagu need on: pettusena.

Eriti oluline on siinjuures tõsiasi, et tegemist on Ameerika-vastase pettusega. Nagu Rupert Darwall oma raamatus „Green Tyranny“ selgitab, haudusid globaalse soojenemise hirmuplaani välja peamiselt Euroopa vasakpoolsed (kõige aktiivsemalt rootslased ja sakslased), eesmärgiga hävitada Lääne industriaalühiskond, täpsemalt – USA industriaalühiskond.

Mõistmaks paremini, kui üdini valelik on Püha Greta apokalüptiline gospel, tasub kuulata, mida ütleb kliimateadlane Tony Heller: „Järgmisel nädalal külastab Greta ÜRO-d ja esitab seal kõne, mille on tema jaoks hoolikalt koostanud mõned maailma juhtivamad propagandistid,“ ütleb Heller ühes oma videos.

„Ta [Greta] räägib siis, et tema põlvkonna lapsed seisavad silmitsi kohutava tulevikuga – kuumuse, näljahäda, haiguste ja kõigi muude võimalike looduskatastroofidega. Põhimõtteliselt kirjeldab ta elu, mis on täpselt vastupidine sellele imelisele elule, mida ta ise elab. Ja meedia edastab tema hukuennustust lootuskiirena. Greta lootustkandva sõnumi sisu on aga lihtsalt see, et kui me vähendame süsinikdioksiidi koguseid tööstuseelse ajaga samale tasemele, siis saab kõik korda…“

Kas maailma laste elu oli tõesti lihtsam ajal enne seda, kui kohutav inimtekkeline süsihappegaas kõik hävitas? Heller nimetab näiteks seda, et sada aastat tagasi kannatas New York lastehalvatuse epideemia all. Kas me peaksime tõesti uskuma, et homsed lapsed vaatavad kadedusega tagasi 20. sajandi algusajale? Greta – ja tema tagant utsitajad – peaksid siiski nägema asju ajaloolises perspektiivis. Samuti tuleks neile kasuks kliimateaduse parem mõistmine.

USA-s on olnud viimase 100 aasta kõige kuumemad perioodid 20. sajandi alguses. Kõrgete temperatuuride tõenäosus on aga viimastel aastatel vähenenud, muuhulgas on mõõdetud uusi rekordmadalaid temperatuure. Selliseid fakte kliima kohta me aga peavoolumeediast ei leia.

Kliimaalarmistide eliidi ja teiste kasulike idiootide uue liturgia kohaselt on Greta Thunbergi kritiseerimine kuidagi julm või ebamoraalne või ebaaus; et inimesed, kes seda teha julgevad on misogüünsed või kibestunud või vanad või nad on naftaettevõtete palgal. Kuid… Greta Thunbergi probleem ei ole see, et ta on 16-aastane patsidega tüdrukutirts. Või et ta jättis kooli pooleli. Või et ta on autistlik. Maailmas on sadu tuhandeid sarnaseid lapsi ja kedagi neist ei kritiseerita nimetatud põhjustel.

Greta Thunbergi probleem on hoopis selles, et ükskõik kui vapper või inspireeriv või selgesõnaline või armastusväärselt noor ta ka pole – tema ja tema nööritõmbajate poolt välja paisatud faktid on valelikud, propagandistlikud ja võltsid. Ja eesmärk, mida Greta esindab, on üdini kurjusest katnud.

Heitkem pilk kõigi nende kaunikõlaliste looduse abipalvete ja tulevaste põlvkondade murelaulude taha ning selgub, et meie emakest Maad eesootav väidetav kriis on puhas totalitarism. Tegemist ei ole salajase vandenõuga. Rohelise liikumise totalitaarses plaanis ei ole midagi salajast kellegi jaoks, kes on valmis natuke rohkem lugema. Tegemist on pigem ilmselge vandenõuga.

Lisaks kõigele veel väga ohtliku vandenõuga. Kui roheline totalitarism saavutab oma eesmärgid, ootab meid ees elustandardi vabalangemine, energiahinnad muutuvad praegusest veelgi pöörasemaks, meie vabadusi hakatakse veelgi enam piirama ning linde tapvate ökokrutsifikside [tuulegeneraatorid] tagajärjel kaob üha rohkem metsikut loodust ning hävib üha rohkem maastikke; vasakliberaalse oligarhia kätte koondub aga aina rohkem raha ja mitte keegi neist ei kavatse planeedi olukorra parandamiseks lillegi liigutada.

Greta Thunberg on hetkel selle totalitaarse liikumise kõige tuntum esindaja. Seega – meeldib see meile või mitte, olgu see julm või mitte, aga just sel põhjusel ongi ta kurjuse kandja.

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer