Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Kui Ukraina ei saa Läänelt õhutõrjerelvi Venemaa rünnakute lõpetamiseks, tuleb uus põgenikelaine

-
23.10.2022
Vene raketid hävitavad Ukrainat.

Ukraina peaminister Denõs Šmõhal pöördus Saksamaa poole järjekordse palvega varustada Ukrainat järgmise paari päeva jooksul õhutõrjerelvadega, mida on hädasti vaja Venemaa õhurünnakute tõrjumiseks. Intervjuus Saksa lehele Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung ütles Šmõhal, et Ukraina infrastruktuuri rünnates tahab Venemaa tekitada Ukrainas humanitaarkatastroofi. See võib aga tuua kaasa massilise inimeste põgenemise ning tõelise migratsioonitsunami.

„Venemaa tahab Ukrainasse külma talve ja olukorda, kus inimesed sõna otseses mõttes surnuks külmuvad,“ rääkis Šmõhal. Kui Ukrainas puudub elekter, küte ja vesi, siis toob see peaministri sõnul plaanitult kaasa humanitaarkatastroofi, millist ei ole Euroopa näinud II maailmasõjast saadik.

Šmõhali sõnul on Ukrainas võetud kasutusele Saksamaa uue raketitõrjesüsteemi Iris-T SLM, mis on „päästnud juba väga paljude inimeste elu“. Ent Ukraina ootab läbematult uut laskemoona. „Tegemist on sõna otseses mõttes päevade küsimusega,“ ütles peaminister.

Lisaks palus Šmõhal Iraani tapjadroonidega võitlemiseks signaalisegajaid ning teisaldatavat varustust elektri ja sooja tootmiseks. Ta tuletas meelde, et ilmad muutuvad üha külmemaks ja inimestel on vaja abi, et kuidagimoodi ellu jääda. Talvel oleks Ukrainasse vaja vähemalt 10 000 teisaldatavat generaatorit ja küttekeha.

Euroopa Liidu poole saatis Šmõhal palve kanda kiiresti üle lubatud üheksa miljoni suurune finantsabi. Kuut miljonit sellest ootab ta juba sel aastal. „Meie jaoks on kõige tähtsam, et raha tuleks nii kiiresti kui võimalik,“ ütles Šmõhal. „Meil on seda vaja, et meie finantssüsteem kokku ei kukuks. Kas see on laen või annetus, ei ole nii oluline.“ Igasugusel viivitusel on halvad tagajärjed, üheks neist riigi võimekus maksta välja palku ja pensione, mis võib omakorda taas suurendada põgenevate inimeste arvu.

Allikad: FAZ, Der Spiegel