Kui viikingite maa populaarseim poisinimi on Mohammad, siis pole see enam Odini, vaid Allahi maa

Rubriik Maailm On
- Updated
©AFP/Scanpix
Mitte miski ei meenuta viikingeid. Pilt on illustratiivne.

Varase keskaja üheks sõjakamaks kogukonnaks peetud viikingite järeltulijad on vähemalt moraalselt surnud ja nende üle troonivad pühasõdalased – teisiti ei saa hinnata Norra statistikaameti infot.

Norra pealinna populaarseim poisslapse nimi on Mohammad ja seda juba 2008. aastast, vahendab  Postimees. Oslos on sisserändajaid omavalitsustest kõige rohkem ning ainuüksi moslemeid on 8,7% linlastest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sama poisinimi on pikemat aega popim ka multikultiriigi Rootsi Malmö ja Göteborgi linnades, samuti on see jõudnud USA poistenimede esikümnesse.

Nimi Mohammad on kasutusel eri variantides ja seda pannakse poistele islami prohveti nime järgi.

Islamipärase poisinime laialdane kasutamine näitab agressiivse religiooni ja tugevate traditsioonidega elulaadi kinnistumist euroopalikus keskkonnas, mis tähendab sisuliselt kristliku kultuuriruumi väljatõrjumist – islam suhtub teistesse kultuuridesse üsna sallimatult, usulises keskkonnas aga on mittemoslemid “uskumatutena” teisejärgulised.

Analüütikud on leidnud, et kui islamiusuliste osatähtsus tõuseb mõnes riigis  üle 12-13 protsendi, hakkavad nad ühiskonnas oma jõulisusega domineerima, 15-18% juures aga on protsess juba pöördumatu. Islami levikut soodustab liberaalse ühiskonna allaheitlikkus ja lömitav vastutulek nende nõudmistele, mis muudab viimase moslemite silmis põlastusväärseks.

On irooniline, et Skandinaavia rahvad, keda kartis kord kogu Euroopa, on esimesed islamiinvasioonile allajääjad. Nagu ka kunagised gallialased ja germaanlased.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused