Kuidas tahab rändekriisis põrunud ja migrandilembeline Euroopa Liit Leedut aidata?

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Euroopa Nõukogu president Charles Michel Leedus.

Euroopa Liit lubas teisipäeval aidata oma liikmesriigil Leedul toime tulla Valgevenest saabuvate migrantidega – õhku jääb küsimus, kuidas seda tehakse?

Euroopa Ülemkogu alaline eesistuja Charles Michel lubas Leedu-Valgevene piiril Medininkais, et “me teeme kõik endast oleneva, et pakkuda rohkem toetust, et Leedu võimud suudaksid nende raskustega toime tulla ja leida lahendusi”.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Senised kogemused näitavad, et Euroopa Liit ei tegele ei Balkanil ega Vahemerel migrantide tõrjumisega – liidu poliitika seisneb ainult vastuvõtmises, majutamises ja pärastises uurimises, kas migrantidel on õigus Euroopasse pääseda. Nende tagasisaatmine on selleks ajaks juba lootusetu ettevõtmine.

Frontex ja Kreeka piirivalve on proovinud migrandipaate tagasi Türki või Liibüasse suunata ja on selle eest saanud kaela kogu vasakliberaalse Euroopa raevupurske. Nii ongi nende tööks jäänud ebaseaduslike piiririkkumiste fikseerimine, kuid koos sellega ka migrantide vastuvõtmine.

Euroopa Liit on kogu kuus aastat väldanud rändekriisis olnud hambutu ning ametlik Timmermanside ja Verhofstatide poliitika pole lubanud aktiivsemalt rände piiramisega tegeleda. Nii tekib ka praegu küsimus: kuidas kavatseb EL Leedut aidata? Aitab püstitada laagreid, kuhu koondatakse tuhandeid ja mis muutuvad samasuguseks probleemiks nagu Kreeka laagrid?

AP vahendab, et Valgevene autoritaarne president Aleksandr Lukašenko teatas, et tema riik peatab koostöö EL-iga ebaseadusliku migratsiooni tõkestamisel seoses majandussanktsioonidega, mille Brüssel on Minskile kehtestanud.

“Kui keegi arvab, et me sulgeme meie piirid Poola, Leedu, Läti ja Ukrainaga ning muutume laagriks inimestele, kes põgenevad Afganistanist, Iraanist, Iraagist, Süüriast, Liibüast ja Tuneesiast, siis nad eksivad,” ütles Lukašenko valitsuse istungil.

“Me ei pea kedagi kinni, nad ei tule meie juurde, vaid valgustunud, sooja ja hubasesse Euroopasse,” lisas ta tögavalt.

See näitab, et Valgevene teeb teadlikku migrantide suunamist – migratsiooni lähteriikidest kaugel asuv ning neist slaavi naabritega eraldatud Valgevene ei saa erinevalt näiteks Türgist kuidagi olla riik, kust rändeteed läbi lähevad. (AP-BNS-UU)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused