Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kuigi meedia sellest vaikib, on Ameerika Bideni vallapäästetud massimigratsiooniga suures hädas

-
27.07.2021
Migrandid ootavad Mehhiko pagulaslaagris USA-sse pääsemist.
© Scanpix

Migratsioonisurve USA lõunapiiril ei ole vaibunud. Rio Grande Valley (RGV) sektori piirivalvepatrulli juhi Brian Hastingsi poolt koostatud avalduse järgi on ainuüksi tema haldusalas oleval piirilõigul võetud ühe nädalaga vahi alla enam kui 15 000 illegaalset immigranti, mis on selle aasta suurim arv. Samas sektoris on vahistatute hulgas koroonapositiivsete hulk kasvanud 900%.

„Isegi COVID-19 levikuga jätkavad inimkaubitsejad oma jultunud tegevust ega hooli absoluutselt sellest, et nende tegevus seab ohtu inimelud ja meie riigi kodanike tervise,“ seisab Rio Grande Valley sektori avalduses.

Näiteks peeti 18. juulil RGV sektoris kinni 203 illegaalset piiriületajat, 17. juulil 298, 16. juulil 235.

Hastings jagas Twitteris pilte ning kirjutas, kuidas üks inimkaubitseja põgenes, jättes 11 migranti liikuvasse sõidukisse, mis sõitis seejärel teelt välja põõsastesse. „Inimkaubitsejad on alati pidanud, ja peavad ka edaspidi, kasumit inimeludest tähtsamaks,“ kirjutas Hastings.

Juunis pidas USA piirivalve lõunapiiril kinni 188 829 illegaalset piiriületajat, neist enam kui 15 000 olid saatjata alaealised, üle 55 000 perekonnad ja üle 117 000 üksikud täiskasvanud. Eeldatavalt õnnestus vahistamisest pääseda umbes 51 000 inimesel.

Samuti on järsult tõusnud koroonapositiivsete piiriületajate arv, mis oli tõusnud juuli alguseks eelnenud 14 kuuga võrreldes 900%. Hastingsi sõnul on viimaste kuude jooksul nakatunud 40 RGV sektori piirivalveametnikku.

Samas on president Biden peatanud president Trumpi ajal alustatud USA-Mehhiko piiritara ehituse, mis viimaste andmete kohaselt läheb maksumaksjatele maksma 3 miljonit dollarit päevas. „Bideni administratsioon maksab tarnijatele iga päev 3 miljonit dollarit metalli, betooni ja teiste materjalide valvamise eest kõrbes.

Samal ajal on USA tolli- ja piirikaitse amet tabanud sel majandusaastal lõunapiiril 1,1 miljonit migranti – suurim arv 20 aasta jooksul. Niisugused poliitilised otsused tekitavad tõsist muret Bideni administratsiooni immigratsioonipoliitika pärast ning eeldavad kongressi järelevalvet ning seadusandlikke meetmeid,” seisab senati vabariiklaste hiljutises avalduses.

Allikas: Epoch Times