Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Külmrelvadega käes “Allahu Akbar!” karjuvad moslemid on nüüd Euroopa argipäev

-
03.06.2018
Politseikoerad aitavad kogu maailmas kuritegevust ohjeldada ja on seetõttu korravalvuritele meeskonnakaaslased.
© AFP Photo/ Scanpix

Kolmapäeval, 30. mail, toimus Hollandis Schiedami linnas järjekordne hirmutav vahejuhtum. Politsei tulistas 26-aastast süürlast, kes oma korteri rõdul kirvega vehkis ja pealtnägijate sõnul „Allahu akbar“ karjus.

Elamurajoonis inimesi hirmutav mees ei reageerinud politsei korraldustele ja politsei tungis mehe korterisse. Mees hakkas vastu ja vigastas raskelt kaasas olnud politseikoera, kes hiljem suri. Politseinikud tulistasid süürlast ja praegu viibib mees vigastustega haiglas.

Päev hiljem teatas Schiedami linnapea, et ilmselt kannatas süürlane psüühikahäirete all. Ja ehkki ta karjus rõdul kirvega vehkides „Allahu akbar“, ei olevat olnud tema eesmärgiks terrorirünnak. Linnapea sõnul oli mees aeg-ajalt vajanud arstiabi, ent mitte seoses psüühikahäiretega ja sellise olukorra tekkimist ei osanud keegi ette näha.

Ramadani ajal on olukord Hollandis ja mujal Lääne-Euroopas tavalisest veelgi rahutum. Lisaks intsidendile Schiedamis oli Hollandi politsei ööl vastu kolmapäeva sunnitud tulistama Groningenis noaga ringi jooksnud meest. Politsei sõnul jättis 46-aastane iraaklane mulje, nagu oleks ta väga segaduses. Kuid ka hoiatuslasu peale ei loobunud mees oma noast ning seejärel oli politsei sunnitud tulistama teda jalga.

Allikad: De Telegraaf

Refereeris Triin van Doorslaer