Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Kuninglik pulm Windsori lossis kujunes ehedaks multikultuursuse väljanäituseks

-
23.05.2018
Prints Harry ja Meghan Markle kuninglikud pulmad.
© Reuters/Scanpix

Laupäeva toimunud prints Harry ja Meghan Markle kuninglikus pulmas nähti nii kaunist Tuhkatriinu-lugu kui ka suurt Briti kuningakoja ja rahva ühispidu, varju aga jäi võimas multikultuursuse demonstratsioon.

Alustada võiks juba sellest, et kuninglik perekond tõi enda sekka afroameerika taustaga näitlejanna, mida pehmendas küll isapoolse suguvõsa ulatumine Šoti ja Inglise kuningateni. Lisaks oli printsi väljavalitu katoliikliku taustaga, lahutatud ja nii-öelda lihtinimene, mis on kuningakojas täiesti uus kooslus. Väidetavalt olid briti rojalistid printsi valikus pisut pettunud.

Aga see selleks. Eriline oli hoopiski pulmapidu ise, mis üllatas mustanahaliste rohkusega — neid jagus nii kantslisse jutlust pidama, kauneid pulmalaule laulma kui ka aukülaliste sekka. Mitmed kohalviibijad ja esinejad esindasid ka geiagendat. Kõik see oleks olnud täitsa arusaadav mingil Hollywoodi kuulsuste pulmapeol, kuid Windsori lossis pani see mõtlema — kas Ameerika multikultuursus on asunud Briti traditsioone tõrjuma?

Kahtlemata soovib Briti kuningakoda näida kaasaegsena ja kõigi trendidega kaasaskäivana, kuid monarhia puhul on just traditsioonid need, mis hoiavad kuningavõimu ülal. Igas Euroopa õukonnas on skandaalid vabalt käituvate kuningapere liikmetega kaasa toonud vabariikluse toetajate tugevnemise — kui monarhia näitab ennast oma alamatega ühel pulgal asuvat, kaob kuninglik müsteerium ja endasarnase võimu kukutab tavakodanik varsti.

Kui britid kuningakojal internatsionaliseeruda lubavad, siis kaob monarhia ruttu, nagu kaob ka omariiklus, kui võõraid liiga palju sisse lasta. Suurbritannia on küll ajalooliselt suur impeerium olnud, kuid ta peab ise seda valitsema, mitte laskma impeeriumil ennast valitseda. Paraku võtavadki Briti Ühenduse immigrandid aegamisi impeeriumi keskuse üle.

Näiteks teatas brittide meedia, et Londoni endine linnapea Ken Livingstone lahkus esmaspäeval oma erakonnast Tööparteist ja seda antisemitismi tõttu, mida teiste seas õhutab ka praegune moslemist linnapea, pakistanlane Sadiq Khan. Kui aga vaadata leiboristide ridu linnavolikogus, siis kohtab seal nimesid Naz Shah, Ilyas Aziz ja Salim Mulla — islam on juba sees ka Suurbritannia poliitilises süsteemis, mis lubab moslemitel võimule pääseda täiesti demokraatlikul teel, et siis šariaadiseadused kehtestada. Mis roll võiks Windsoritel kalifaadis olla?

Ehk maksab siinkohal meelde tuletada, et Briti kuninglik perekond on avalikustanud oma islamijuured, mis väidetavalt ulatuvad nii Pürenee poolsaare mauride kui ka Lähis-Ida valitsejateni. Nüüd siis on kuningakojal ka negroidne Aafrika taust olemas.