Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kuulsaimad vene rokkarid keelduvad esinemast vägistajate ja mõrvarite Z sümboli all

-
28.04.2022
BI-2

Kultusbänd BI-2 tühistas oma tänase kontserdi Omski linnas spordihallis „Punane Täht“ 15 minutit enne esinemist. Põhjuseks kolossaalne bänner „Za президента!“, mis oli üles riputatud lava kohale.

Enne kontserti varjasid korraldajad loosungit musta kangaga, kuid saali juhtkond nõudis katte eemaldamist, mille peale muusikud lahkusid.

Tänaval kogunenud rahva juurde tuli välja Omski oblasti spordiministri esimene asetäitja Ivan Kolesnik valjuhääldiga ja süüdistas kontserdi ärajätmises muusikuid, kes „öösel salaja“ varjasid presidendi loosungit ja vene lippu sellel leinakangaga ja „mõtlesid nüüd välja endale mugava formuleeringu.“

BI-2 liikmed teatasid sotsmeedias, et nendel oli tehtud soundcheck ja nad tahtsid mängida, kuid saali juhtkond tegi selle võimatuks. Muusikud märgivad, et neid mustatakse meedias juba nädal jutti ja tegemist on kampaaniaga nende endi ja BI-2 austajate vastu.

Varem, 21. aprillil teatati, et Tjumenis jäeti ära Jüri Ševtšuki ja DDT kontsert, kes samamoodi keeldusid esinemast Z-kujulise bänneri all.

Märkimisväärne, et 26. aprilli rus.postimehes väitis Kultuuripartnerlus SA juht Meelis Kubits, et mis puutub „selge sõjavastase positsiooniga“ Venemaa muusikutesse, nagu Jüri Ševtšuk, siis „kõigil oleks sellises olukorras kergem, kui me lepime kokku, et lähiaasta jooksul me neid Eestisse ei kutsu“.

Põhjendused olid nii segased ja absurdsed, et mina küll ei viitsi neid siin tõlkima hakata, nii et kes tahab, lugegu originaali.

Müstiline olukord: Jüri Ševtšuk ja DDT on oma sõjavastasuse pärast keelatud Venemaal ja ei ole teretulnud sõjavastases Eestis. Vene muusikud ei karda mõista hukka agressiooni Ukraina vastu, mõned Eesti muusikud aga ei soovi seda teha.

On see unes või ilmsi?

Ivan Makarov