Lääne-Euroopa immigrantidest küllastunud suurlinnad hakkavad üha enam meenutama sõjatandrit

Maailm,
Politsei vahistab ründaja Saksamaal.
©AFP/Scanpix
Politsei vahistab ründaja Saksamaal.

BNS edastab nädalavahetuse uudiseid Lääne-Euroopast, mis on kisendavad näited sellest, kuidas multikultuurseks muutunud läänemaailm ohverdab avatuse ja niinimetatud mitmekesisuse nimel oma tähtsaima väärtuse — turvalise elukeskkonna.

Hollandi politsei uurib Haagi kesklinnas keset päeva aset leidnud pussitamist, milles sai raskelt vigastada kolm inimest, teatasid võimuesindajad. Kõik kolm on toimetatud haiglasse. Politsei tulistas ründajat jalgadesse.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Käimas on suuremahuline uurimine kahtlusaluse tausta selgitamiseks ja tema kodu otsitakse läbi. Meest küsitletakse selgitamaks rünnaku motiive,” kirjutati politsei teadaandes. Pealtnägijate kinnitusel karjus ründaja “Allahu Akbar!”

Hollandi rahvusringhäälingu andmetel on ründaja Süüria päritolu ja elas linnas, kuid polnud võimalike terrorikahtlusaluste nimekirjas. Haagi politsei kinnitusel oli ründaja neile siiski varasemast teada ja tuttav ka linna hädaabiteenistustele.

Suurbritannia pealinnas Londonis tulistati pühapäeva päeval kaht poissi, kellest üks on 12- ja teine 15-aastane, teatas politsei. Mõlemad tulistamised leidsid aset Harrow äärelinnas. Lapsed toimetati haiglasse. Esialgu pole kedagi vahistatud.

Vaid päev varem lasti Londoni lõunaosas asuvas Southwarkis maha 17-aastane poiss. Ema kinnitusel ei kuulunud Rhyhiem Ainsworth Barton ühtegi tänavajõuku ja tahtis saada arhitektiks.  Hackney linnajaos leidis nädalavahetusel aset happerünnak, milles said vigastada kolm noorukit.

Londonis on sel aastal sagenenud pussitamised ja tulistamised, mis on tõstnud vägivallakuriteod kõrgemale tasemele, kui see oli kunagi kuritegevuse poolest kurikuulsas New Yorgis ja pälvinud isegi USA presidendi Donald Trumpi tähelepanu.

Kindlasti väidavad paljudki nende uudiste lugejad, et kõike seda, näiteks kuritegusid Londonis, ei saa seostada vaid immigratsiooniga. Paraku saab, sest just erineva mentaliteedi ja kultuuritaustaga inimeste segunemine loob tunduvalt rohkem konflikte ja tekitab stressiolukordi, mida lahendatakse vägivallaga. Ilmselt on õigus neil, kes väidavad, et heaoluühiskonnaga on Läänes lõpp, sest saavutatud jõukus kulub turvalisuse tagamisele ja üha uute immigrantide hõlpelu kinnimaksmisele. Võõraid tõrjuvates Ungaris ja Poolas seevastu on tänavatel rahulik.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused