Lääne-Euroopa õudusunenägu – migrandilaste ja -noorukite terror

Maailm,
- Updated
©AP/Scanpix
Politsei tegutsemas kurikuulsas Brüsseli Molenbeeki linnajaos.

Massilise sisserände soodustamine tähendab vähimagi kahtluseta suuremat kultuuride kokkupõrget juba olmetasandist saati.

Rootsis pelgavad lapsevanemad oma lapsi õue mängima laskmast, kuna mitmel pool terroriseerivad 8- kuni 12-aastased migrandid teisi lapsi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Rootsi üürnikeühingu leht Hem och Hyra vahendab Värmlandis asuva Grumi linnakese lapsevanemate muresid, kelle sõnul loobivad migrandilapsed teisi lapsi kividega, löövad neid raudtorude ja keppidega.

„Kõige hullem oli hiljuti üks kägistamisjuhtum, millest jäid lapse kaelale kägistamisjäljed. Kuid ette tuleb ka seksuaalse alatooniga ähvardusi,“ rääkis kohalik elanik Malin.

Kohalik üürnikeühing kirjutas politseile mureliku kirja, kuid ühtegi avaldust politseile seni tehtud ei ole, olgugi et kohalikud lapsed on kannatanud füüsilise vägivalla all ja paljudel neist on olnud ka tõsiseid muljumisjälgi ja muid vägivalla märke.

Grumi politseiülema Lennart Hynyneni sõnul on olukord äärmiselt häiriv. „Kogu oma politseikarjääri jooksul ei ole ma kunagi puutunud kokku olukorraga, kus nii paljud noored lapsed kogunevad kokku, ähvardavad inimesi ja käituvad nii vägivaldselt,“ ütles Hynynen.

Kohalik elanik Malin ütleb, et tema lapsed ei julge enam väljas käia ja on muutunud üha pelglikumaks. „Kättemaksuhirmus ei saa me nende peatamiseks mitte midagi teha. Nad panevad meie postkastidesse prügi või ründavad mu lapsi veelgi rohkem, kui ma ise läheduses ei ole. Nad sülitavad täiskasvanutele näkku ja teatavad, et nad ei kuula sind, sest sa oled naine. Nad kasutavad inetuid sõnu, mis on äärmiselt solvavad,“ rääkis Malin.

Probleem sai alguse ligi aasta tagasi ja on muutnud üha hullemaks. Vägivallatsejate vanematega ei ole võimalik suhelda, kuna nad ei oska rootsi keelt. Iga kord on vaja tõlgi abi, mis muudab suhtlemise keerulisemaks.

Veidi teistsugune terroriseerimine toimub Saksamaal, Belgias ja Hollandis, kus soojade ilmadega on noorte migrantide kambad vallutanud avalikud ujulad.

Saksamaal on juba mitu ujulat pidanud uksed sulgema, kuna noored migranditaustaga mehed tegelevad ujulates peamiselt naisterahvaste ahistamisega. Toimunud on ka vägistamisjuhtumeid ja noarünnakuid.

Näiteks ründas Saksamaal Essenis grupp noori migrante ühte tütarlast ja kahte ujulavalvurit. Düsseldorfis aga kakles enam kui 100-st migrandist koosnev seltskond ja politsei saabudes rünnati ka politseinikke.

Nii on juhtunud ka Kehlis ning ka Münchenis on Põhja-Aafrikast ja Lähis-Idast pärit teistsuguse kultuuritaustaga migrandid ujulakülastajaid ahistanud ning häirinud.

Sarnane on olukord ka Hollandis ja Belgias, kuid ühegi nimetatud riigi peavoolumeedia ei maini kunagi või peaaegu mitte kunagi ahistajate tausta. Näiteks nimetab AD Nederland oma artiklis Terneuzeni ujulat terroriseerinud Maroko päritolu migrante „Belgia noorukiteks“.

Blogides, alternatiivmeedia kanalites ja nutitelefonide videotest võib aga selgelt näha, et enamasti on tegu ikkagi nn uusbelglaste, uushollandlaste või uussakslastega.

Hollandi Vabaduspartei liider Geert Wilders soovis Terneuzenis toimunud intsidendi osas selgust saada ja ujulat külastada, kuid Terneuzeni linnapea ei olnud sellega nõus ja teatas, et probleem ei ole mitte migrantides, vaid selles, et Geert Wilders tegeleb n-ö vihaõhutamisega.

Allikad: AD Nederland, The Telegraph, VRT Niews, Voice of Europe

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused