Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Lääne-Euroopas tahetakse lapsed puhtalt ainult taimtoidule saata, vahelduseks pakutakse ussikesi

-
25.10.2022
Lääne-Euroopa laste tulevikutoit koolilõunaks.

Saksamaal Freiburgis pakutakse uuest aastast algkoolides ja lasteaedades ainult taimetoitu ja linnavõimude otsusel kaob liha ja kala menüüst täielikult. Freiburg järgib sellega Ühendkuningriigi eeskuju, samuti on Hollandis hakatud koole suunama, et nad asendaksid liha ja kala lastele piisava valgukoguse tagamiseks ussikestega.

Freiburgi linna kodulehel väidetakse, et taimetoidule üleminek koolides ei toimu mitte nn kliimaeesmärkide nimel, vaid majanduslikel põhjustel. „Toitlustuse tarneahela – tellimisest serveerimiseni – lihtsamaks muutmiseks pakutakse 2023/2024 õppeaastal algkoolidele ja munitsipaallasteaedadele ainult ühte tüüpi toiduvalikut,“ seisab linnavalitsuse dokumendis. Selgituste järgi on taimetoit sobiv kõigile erineva toitumisharjumusega lastele, samuti väidetakse, et muudatuse üheks põhjuseks on liha kõrge hind.

Paljusid lapsevanemaid pahandas otsus tõsiselt, nii et sekkuma pidi isegi liidumaa põllumajandusminister. Der Spiegel vahendab, et ehkki ministeeriumi arvates ei oleks lihasöömise vähendamine sugugi halb mõte, peab Saksa noortel siiski jääma õigus ise otsustada, millist toitu nad süüa soovivad. „See puudutab ka lihasöömist,“ teatas ministeerium. Lisaks viitas ministeerium, et Freiburgi otsus on seni Saksamaal üsna ainulaadne ja ebatavaline, olgugi et sarnaseid samme on juba astutud teistes Euroopa riikides.

Näiteks Ühendkuningriigis otsustas Oxfordshire’i kohalik omavalitsus serveerida koolides edaspidi ainult vegantoite, pahandades sellega kohalikke loomakasvatusega tegelevaid põllumehi. Ka Lancanshire’s asuv Barrowfordi algkool teatas hiljuti, et lõpetab koolis liha serveerimise, et vähendada õpilaste süsinikujalajälge. Samuti paluti lapsevanemaid, et nad keskkonna säästmise huvides ei annaks lastele liha kodust kaasa.

Hollandi lastele on aga hakatud koolis söötma sisse ussikesi. Kuna laste söömisharjumusi on lihtsam mõjutada, siis korraldatakse lastele koolides loenguid alternatiivsete valguallikate kohta ja tutvustatakse, kuidas valmivad ussikestest burgerid.

Allikad: Der Spiegel, Breitbart News