Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Lääne sõnavabaduse kirstukaas kolksatas kinni: Twitter andis Donald Trumpile eluaegse

-
11.02.2021
See toimub Ameerikas.

Lääne sotsiaalmeediahiiud on saanud omamoodi sõnavabaduse piiramise ja tsensuuri sümboliks, mida tõestas nüüd ka Twitter, andes Ameerika endisele presidendile Donald Trumpile eluaegse säutsumiskeelu, kusjuures poliitikut pole veel kusagil kohtulikult milleski süüdi mõistetud.

“Tsensuur võitis!” See on lühike kokkuvõte Twitteri juhtkonna otsusest, kus teatati, et USA endine president Donald Trump kaotas igaveseks õiguse veebisaidil oma kontot pidada ja selles postitada, kirjutab wPolityce.pl.

Trumpi probleemid sotsiaalmeediaga on kestnud alates jaanuarist, kui tema kontod keelati mitmetel platvormidel. Siiski on spekuleeritud, et USA endine president saab lõpuks postitamise taastada.

Seda aga ei juhtu – vähemalt mitte Twitteris. CNBC saate “Squawk Box” finantsdirektor Ned Segal teatas, et Twitteri juhtkonna otsusega on Trumpil eluaegselt keelatud omada Twitteri kontot ja avaldada saidil oma mõtteid.

Ta rõhutas, et konto keelustamise põhjused olid “kõige raskemad” ja seetõttu pole Trumpi Twitteri tegevuse püsiv keeld mitte ainult karistus, vaid ka “ennetava iseloomuga”.

See on enneolematu samm sotsiaalmeedias, mis tähendab sõnavabaduse hävingut ning sotsiaalmeediahiidude tsensuuri poliitilistel ja ideoloogiliste alustel. Facebook, Instagram ega TikTok pole veel oma Trumpi-vastastest sammudest teatanud.