Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Lääneriikide väljaõpetatud sõjaväed näitavad ennast lahinguväljal sageli argadena

-
17.08.2021
Rootsi vikerkaarearmee – kas Eesti kaitseväge vormitakse samasuguseks?
© Internet

Läänemaailmas ollakse šokis sellest, kui ruttu Afganistani armee pärast liitlaste toest ilmajäämist alla andis ja laiali jooksis, kuid selles pole taas midagi uut.

2014. aastal vallutas Islamiriik Iraagi suuruselt teise linna Mosuli ja sealgi jooksis ameeriklaste väljaõpetatud Iraagi armee pühasõdalaste tulekust kuuldes laiali – paar tuhat maastikuautodel islamisti olid ka ise üllatunud sellest, kui lihtsalt neil see kõik läks. Lisaks sai Islamiriik Mosuli all enda kätte ohtralt tehnikat ja relvastust. Mosuli tagasivallutamine 2017. aastal ei läinud sugugi hõlpsasti.

Sarnane lugu juhtus ka 2013. aastal Malis, kui islamistid ründasid pealinna Bamakot ja demoraliseerunud valitsusarmee, kelle õpetasid välja prantslased, andis kiiresti nende kontrolli all olevad asulad käest. Pühasõdalaste pealetungi nurjasid lõpuks hoopis prantslaste õhurünnakud. Ka tänavu aprillis Mosambiigi põhjaosas toimunud islamistide rünnakus Palma gaasitööstuslinnale pages valitsusarmee paaniliselt pühasõdalaste eest.

Tõenäoliselt pole asi mitte kehvas sõjalises väljaõppes, vaid moraali puudumises, mida Lääne instruktorid ei anna. Pigem nad võtavad selle, sest koos sõjaliste koolitustega üritatakse sageli anda ka ideoloogiline koolitus, mis aga ei lähe kohalikele peale, vaid ajab nad segadusse.

Ameeriklased näitavad ennast tavaliselt heade sõduritena, aga nende kohalikud liitlased kaotavad pärast liitlastoe kadumist kohe pea ja eelistavad elu eest minema liduda.

Midagi hoiatavat moraali kohalt toimub teatud määral ka Eestis: liberaalsed valitsused panevad suurema rõhu liitlaste “vihmavarjule” ja kohalikku kaitseväge nõrgestatakse, küll kaitsekulutuste kärpimise, küll potentsiaalse vaenlase ees mundrist erariietesse käsutamisega. Lisaks surutakse ka Eesti kaitseväkke “euroopalikke väärtusi” nagu ideoloogilist naisõiguslust, mis võitlusvõimet kuidagi ei tõsta. Õnneks on enamik eesti mehi-naisi valmis igal juhul sõdima, millised poleks ka ülaltpoolt pealesurutavad “euroopalikud” käsulauad.

Sellised “väärtused” on jõudnud enamiku lääneriikide armeedesse ja midagi positiivsest sellest kuidagi ei tule, sest näiteks geiõigused ei tähenda vihisevate kuulide all mitte kõige vähimatki.

Erusõjaväelane Jüri Toomepuu kirjutas oma loos Biden kastreerib USA kaitsejõude sellest, kuidas USAs kõige populaarsemaks tõusnud igaõhtuste teleuudise saatejuht Tucker Carson näitas pilti lenduri kaitseriietust kandvast, umbes 8 kuud rasedast naisest, keda USA armee kasutas oma värbamisreklaamis.

“Rasedad naised võivad olla kenad ja armsad, aga luurele ma raseda naisega ei läheks,” kommenteeris Toomepuu. Lahinguväli pole sünnitusmaja.