Läheb suuremaks käteväänamiseks: niigi islamiterrorismiga hõivatud prantslased loovad Brüsseli innustusel ka „rohelise politsei“

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Loodetavasti saab “roheline politsei” “kliimakurjategijate” tarvis vähemalt keskkonnasõbralikud käerauad.

Prantsusmaa siseminister Gérald Darmanin teatas hiljuti, et soovib luua 3000 n-ö rohelise politsei ametikohta, mis on tema sõnul vajalik kliimamuutustega võitlemiseks.

Le Journal du Dimanche’ile antud intervjuus õigustas Darmanin uute ametikohtade loomist politseinikele, kelle ülesandeks oleks roheteemadega seotud kuritegudega tegelemine. Tema sõnul mõjutavad kliimamuutused Prantsusmaad ja ta viitas, et kümnest metsatulekahjust üheksa on väidetavalt tekkinud inimtegevuse tagajärjel.

„Sellega silmitsi seistes peame edendama kohtulikku uurimist,“ ütles Darmanin. „Seetõttu oleme otsustanud suurendada keskkonnakahjude vastu võitlemise ametile eraldatavaid ressursse ja luua 3000 uut nn rohelise politsei ametikohta. Eesmärk on, et igas sandarmite brigaadis oleks olemas treenitud sandarmid, kes tegelevad ökoloogia vastaste rünnakutega.“

Darmanin’ idee sai ilmselt julgustust Euroopa Liidu üleskutsest asutada kogu blokki hõlmav kliimamuutustega tegelev kodanikukaitsejõud, mis oleks Brüsseli kontrolli all. „Tunneme üha enam, et kodanikukaitses on vaja rohkem Euroopat,“ rääkis kriisjuhtimisega tegelev Janez Lenarcic, väites seega, et kui liikmesriigid annavad rohkem otsustusõigust ELile, siis on Brüssel justkui võimeline inimesi „kaitsma“.

Kriitikud on juba nimetanud seda mõtet ELi järjekordseks sammuks veelgi aktiivsema võimukaaperdamise suunas. „Euroopa bürokraadid ei ole lahendus ja ohtrad probleemid, millega EL silmitsi seisab ning raskete tagajärgedega energiakriis on selle kinnituseks,“ ütles Rumeeniat esindav europarlamendi liige Cristian Terhes. „Hoolimatutele ja vastutusvõimetutele bürokraatidele veelgi suurema võimu andmine oleks täiesti vastutustundetu.“

Tema sõnul vajab Euroopa suveräänsete rahvusriikide taassündi, mis baseerub kohalike inimeste loovusel ja võimul, mitte Brüsselis istuvate bürokraatide tsentraliseeritud kontrollimehhanismidel.

Allikas: Breitbart

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused