Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Lähiaeg näitab, kas Kreeka piiril tehakse hordide liikumisele lõpp või paiskub see mass Euroopasse laiali

01.03.2020
Türgi poolt pealepressijate seas tundub olevat inimesi üle maailma.
© AFP/BNS

Loodetavasti ei näe Euroopa enam kergeusklikult võimaliku olevat, et põgenikud mandrile lubatakse – sel juhul ähvardab katastroof.

Kreeka on tõkestanud viimase 24 tunni jooksul ligi 10 000 migrandil pääsu üle piiri Türgiga, teatas Kreeka valitsusallikas pühapäeval.

“Laupäeva varahommikust pühapäeva hommikuni on Evrose piirkonnas ära hoitud 9972 katset ebaseaduslikult riiki siseneda,” ütles allikas viitega piirkonnale Kreeka kirdeosas Türgi piiri ääres.

Kreeka politsei kasutas laupäeval pisargaasi ja heligranaate, et tõrjuda migrantide korduvaid katseid jõuga üle piiri tungida.

Türgi presidendi Recep Tayyip Erdogan otsus avada piirid Euroopaga on dramaatiline kannapööre senisest välispoliiikast ja ilmne katse Euroopa Liidule survet avaldada.

ÜRO Rahvusvaheline Rändeamet teatas pühapäeval, et laupäeva õhtuks oli Türgi ja Kreeka vahelistesse piiripunktidesse kogunenud vähemalt 13 000 inimest.

Tähelepanuväärne on see, et lisaks süürlastele on selle massi sees ka arvukalt iraaklasi ja afgaane, kes võiks küll otsa ümber keerata, eriti arvestades, et Afganistanis sõlmiti just rahu.

Euroopa Liidu piirivalveamet Frontex teatas pühapäeval,  et on seoses tuhandete migrantide kogunemisega piirile Türgiga kõrgendatud valvelolekus ja saadab Kreekasse lisajõude.

“Tõstsime valmisolekutaseme piiril Türgiga kõrgele,” ütles Frontexi kõneisik. “Saime Kreekalt palve lisatoetuse saamiseks ning oleme juba astunud samme, et saata Kreekasse tehnikat ja lisajõude.” (AFP-BNS-UU)