Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Lakota indiaanlased võitlevad narkomaanidest hipidega

-
29.06.2015
Beeler_-_Plains_Warrior_and_Wagon_Train

Siuude hulka kuuluvad lakotad on asunud protestima iga-aastase hipide “Elava Valguse Vikerkaarepere” festivali vastu, mis indiaanlaste hinnangul rüvetab nende pühapaiku, raporteerib The Daily Beast.

Alates 1972. aastast on hipid iga aasta juulis pidanud metsades festivale, et “palvetada maailmarahu eest” – tuues kaasa narkootikume, degenerantsust ja vahel mõrvu ning teisi kuritegusid. Mitmed lakotad kardavad, et seekord saab rüvetatud nende jaoks püha Black Hillsi mets Lõuna-Dakota osariigis. Festivalile on oodata 5000 kuni 20 000 osalejat.

“Me oleme sõdalaste hõim,” teatas lakota aktivist James Swan. “Me ei taha vägivalda, aga see on meie kultuur, meie pühapaik ja me kaitseme seda.”

Swani sõnul püüdsid ürituse korraldajad teda maha rahustada, teatades, et hipid on just nagu indiaanlased, valitsus lihtsalt ei ole neid omaette hõimuna tunnustanud. “Te ei ole mingi hõim,” vastas Swan. “Te olete kuradima puuviljakoogid.”

Eriti häirib indiaanlasi, et hipid kasutavad oma festivalidel neilt laenatud rituaale, jäädes ise indiaanlaste vaimsusest väga kaugele.

Lakotad üle Ühendriikide kavatsevad sõita juulikuus Lõuna-Dakotasse, et oma pühapaiga rüvetamise vastu protestida.