Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Läti jääb kindlaks Rail Baltica plaanitavale trassile

30.11.2016
Laadime sisu...

Läti transpordiministeeriumi esindajad lükkasid teisipäeval Vabaerakonna Tartu piirkonna esindajatega peetud kohtumisel tagasi ettepanekud muuta Rail Baltica trassi nii, et see läbiks Tartut ja Valgat, vahendab BNS.

Läti esindajad kinnitasid, et praegune trass on kindlalt ja muutumatult paigas ning raudtee läbi Valga poleks majanduslikult mõistlik, teatas Läti transpordiministeerium Eesti meediale.

Vabaerakonna Tartu juhatus kohtus teisipäeval Rail Baltica esindajatega. Kohtumisel tutvustas erakond neile uuringut, mis puudutas soovi muuta Rail Baltica trassi, sealhulgas Läti territooriumil olevat osa.

Läti ministeeriumi teatel tutvustasid nemad omakorda Rail Baltica trassi Lätis, selle põhjendusi ning avalikku arutelu tulemusi. “Läti esindajad viitasid detailsele uurimisprotsessile, keskkonnamõjude hinnangule ning avalikule arutelule, mille Läti läbi viis,” märkis ministeerium.

Vabaerakonna piirkonna pakutud alternatiiv, mille järgi oleks trass ületanud Eesti-Läti piiri Valgas, pole majanduslikult mõistlik – ehitus- ja käituskulud oleksid kõrgemad, võimalik liiklemiskiirus madal ning säärase tee rajamine oleks tehnoloogiliselt keerukam, kui arvesse võtta juba olemasolevat raudteed ning linnastust, lisas ministeerium.

Lisaks sai Läti transpordiministeerium Vabaerakonna Tartu piirkonna ettepanekule arvamuse kolmelt omavalitsuselt, mida pakutud trassivariant läbiks – Sigulda, Võnnu ja Volmari. Ükski nendest pakutud varianti ei toetanud, teatas Läti ministeerium.

Selle tulemusena kinnitaski Läti valitsus juba augustis Rail Baltica trassi kulgemise Lätis. Eesti piiri ületab see Salacgrīvas ning Leedu piiri Bauskas, märkis ministeerium.