Läti Leegioni päev tõi Riia tänavatele tuhatkond patriooti

Rubriik Maailm On
Läti Leegion

Kolmapäeval, 16. märtsil tähistati Lätis traditsioonilist leegionäride päeva, et meenutada Läti vabadusvõitlejaid Teises maailmasõjas. Riias toimunud jumalateenistusest ja rongkäigust vabadussamba juurde võttis osa umbes tuhat inimest, nende seas ka eestlasi ja leedulasi.

Rongkäigust võttis teiste seas osa seitse Läti Leegioni veterani. Samuti osalesid seal parlamendiliikmed erakonnast Rahvuslik Ühendus. Väliskülalistest olid esindatud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna noorteliikumine Sinine Äratus, Eesti Leegioni Sõprade Klubi ja Leedu Rahvuslike Noorte Liit.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ürituse lähedal oli protestimas paarkümmend vene päritolu antifašisti, lisaks neile tuntud Simon Wiesenthali keskuse natsikütt Efraim Zuroff. Leegionäride päeva plaanisid segama tulla ka antifašistid Saksamaalt, kelle Läti korrakaitsejõud aga piirilt tagasi saatsid.

Ligi tuhat inimest osales ka mälestusteenistusel Kuramaal Lestenes, kus viimasel Teise maailmasõja aastal toimunud ägedates lahingutes peatasid lätlased Punaarmee edasitungi.

Läti Leegioni päeva tähistatakse traditsiooniliselt 16. märtsil, päeval, mil 1944. aastal võitlesid kaks Läti Relva-SS diviisi esimest korda kõrvuti Idarindel.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused