Läti peatab rahvusvahelised reisid ja sulgeb välispiiri

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Eesti-Läti piiripunkt

Läti peatab alates teisipäevast kuni 14. aprillini seoses eriolukorraga kõik rahvusvahelised reisid ja sulgeb ajutiselt oma välispiiri, otsus puudutab nii lennuliine, raudteid, bussireise kui ka meritsi liikumist.

Valitsuse ja kriisikomisjoni otsus taolisteks meetmeteks on seotud uue koroonaviiruse COVID-19 leviku tõkestamisega.

Tänasest on inimestel ja transpordivahenditel ajutiselt keelatud ületada Euroopa Liidu välispiiri lennujaamades, sadamates, raudteel ja autoteedel, samuti piiripunktides, mis on mõeldud piiriäärsete elanike piiriületuseks.

Otsus ei puuduta kaubavedusid.

Lisaks peavad eriolukorra ajal kõik spordi-, meelelahutus-, kultuuri- ja muud asutused lõpetama töö enne kella 23.

Eriolukorra ajal on sõltumata osalejate arvust keelatud kõik avalikud üritused, sealhulgas koosolekud, rongkäigud, piketid ja usukogunemised.

Valitsus piiras ka 50 isikuga kõik organiseerimatud inimeste kogunemised spordi-, meelelahutus-, kultuuri- ja usuürituste paikades.

Eesti–Läti piiril on ajutiselt on liiklusele suletud väiksema liiklusega teedel olevad piiriületuskohad, samas jäid piiriületuseks koos piirikontrolliga avatuks kuus kohta.

Pärnu maakonnas on avatud riigimaanteel number 4 Tallinna–Pärnu–Ikla piiripunkt ja riigimaanteel number 19302 Kilingi-Nõmme-Kiisa-Jäärja piiripunkt.

Viljandi maakonnas on avatud riigimaanteel number 55 Mõisaküla tee – Mõisaküla piiripunkt ja riigimaanteel number 54 Karksi-Nuia–Lilli piiripunkt.

Valga maakonnas on avatud riigimaanteel number 3 Jõhvi–Tartu–Valga piiripunkt ning Võru maakonnas riigimaanteel number 7 Riia–Pihkva-Murati piiripunkt.

BNS

Kommentaarid

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused