Läti plaanib küttekulude hinnatõusu tõttu toetada kõiki majapidamisi

Maailm,
©Uued Uudised
Raha

Samal ajal kui meil kangutatakse valitsuskoalitsiooni läbirääkimistel rahakotiraudu koomale, plaanib Läti valitsus järgmisel küttehooajal hüvitada osaliselt kõigi majapidamiste küttekulude hinnatõusu. Valitsus plaanib selleks kulutada 342 miljonit eurot.

Läti parlamendisaadik Arvils Ašeradens ütles, et toetusmeetmed hinnatõusu ohjeldamiseks tuleks jagada kahte rühma. Esimene pakuks täiendavat toetust väiksema sissetulekuga elanikele, mis hõlmab eluasemetoetuse suurendamist. Küttekulude hinnatõus tahetakse osaliselt hüvitada kõikidele Läti elanikele. Seda abi ei suunata konkreetsele elanikkonnarühmale, vahendas LSM.

150 miljonit eurot plaanib riik kulutada keskküttekulude tõusu kompenseerimiseks. 35 miljonit eurot aga gaasiküttekulude tõusu osaliseks hüvitamiseks. Toetust saavad ka majapidamised, kes kütavad oma kodu puidu või soojuspumbaga.

Allikas: ERR

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused