Läti seim arutab rahvuslaste ettepanekut perekonna määratlemiseks

Rubriik Maailm On
- Updated
Lätlased austavad traditsioone

Samal ajal kui Eestis kutsuti abielureferendumi nurjamiseks esile valitsuskriis, on meie lõunanaabrid lätlased jõudnud abieluteemaga täiesti rahulikult ja hüsteeriata edasi.

Nimelt saatis Läti seim parlamendikomisjonidesse Rahvusliku Liidu ettepaneku määratleda perekond põhiseaduses kui ainult mehe ja naise liit. Seaduseelnõu komisjonidesse saatmise ettepanek võeti vastu häältega 47-25.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Rahvuslaste parlamendiliige Janis Iesalnieks ütles, et nende ettepanek lähtub üldaktsepteeritavast perekonnamudelist.

“Me ei saa eirata rahva enamuse arvamust ning juurutada välismaiseid tavasid ja moraalinorme,” lausus ta.

Rahvuslasi ajendas muudatusettepanekut esitama konstitutsioonikohtu 12. novembri otsus, milles öeldi, et ka ühest soost partneritega leibkondi peaks tunnustama perekondadena, mida riik on kohustatud toetama ja kaitsma nagu kõiki teisi peresid.

Rahvuslaste silmis on mõiste “perekond” selline tõlgendus meelevaldne ja vastuolus põhiseaduse 110. paragrahviga ning ühiskonnas valdava perekonnamõistega.

Rahvusliku Liidu seimile esitatud seaduseelnõus sätestatakse, et riik kaitseb ja toetab abielu – mehe ja naise liitu, perekonda, mis põhineb abielul ning mille moodustavad ema (naine) ja isa (mees). Samas lisatakse, et riik on kohustatud toetama puuetega, vanemateta ja vägivalla all kannatanud lapsi.

Allikas: ERR

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused