Läti Seim soovitas valitsusel hukatuslik rändelepe tagasi lükata

Maailm,
- Updated
©EPA/Scanpix
Hetk Läti iseseisvuspäevalt.

Läti parlament võttis neljapäeval vastu resolutsiooni, mis soovitab valitsusel mitte toetada ÜRO rändepakti.

Resolutsioon kiideti heaks häältega 43-31. Valitsus on lubanud arvestada parlamendi seisukohaga, kui asub otsustama, kas Läti riik toetab rändepakti või mitte, vahendab BNS.

Resolutsiooni rändepaktiga ühinemise vastu esitasid Rahvusliku Alliansi ning Roheliste ja Talurahva erakonna liikmed ning üks sõltumatu seimisaadik.

Resolutsioon soovitab valitsusel rändelepet mitte allkirjastada, sest ÜRO pakutud dokumenti pole avalikkusele selgitatud ning sellega liitumine võib olla vastuolus Läti seadustega. Rändepakti vastaste sõnul on see rahvusriigile vastuvõetamatu ning kahandab tema rolli migratsiooniga seotud küsimuste otsustamises.

ÜRO rändepakti on praeguse seisuga lükanud tagasi USA, Austraalia, Iisrael, Poola, Bulgaaria, Ungari, Tšehhi Vabariik, Austria ja Slovakkia. Leedu hääletas sel nädalal rändeleppe poolt.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused