Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Läti sõjavägi saadeti idapiirile hübriidsõda tõrjuma

-
25.10.2023
Läti armee Valgevene piiri lähedal.
© Scanpix

Läti relvajõud suurendasid kohalolekut riigi idapiiril, ütles relvajõudude ülemjuhataja Leonīds Kalniņš teleusutluses.

Tema sõnul tegeleb sõjavägi piirialal senisest elavamalt piirivalvele abi osutamisega. Toetussüsteemi muudeti ja täiustati ning sõjavägi muutus palju tegusamaks.

“Lähiajal näete meid seal piirkonnas kindlasti palju sagedamini. Suurendasime oma arvukust piirkonnas ja arvan, et see kannab vilja,” ütles Kalniņš.

Ta ei täpsustanud, mida sõjaväe piirijulgeoleku toetamise strateegias täpselt muudeti, selgitades, et neile, kes jätkavad Läti piiri ebaseadusliku ületamise katsete kavandamist, ei tohiks lisateavet anda. Küll aga märkis Kalniņš, et sõjaväelaste arvu piiritsoonis suurendati ja nende ülesannete ringi laiendati.

Kalniņš rõhutas, et vaatamata raskele julgeolekuolukorrale maailmas ei ole julgeolekuolukord Lätis halvenenud. Samas rõhutas ta, et sõjavägi peab alati olema valmis riiki kaitsma.

Läti on viimasel ajal langenud Valgevenest lähtuva hübriidsõjarünnaku alla, kus Minsk saadab üle piiri üha rohkem kolmandatest riikidest kohale toodud migrante.

Leedu piirivalve saatis viimase ööpäeva jooksul piirilt Valgevenega tagasi 22 ebaseaduslikku sisserändajat, teatas kolmapäeval piirivalveamet. Läti teatas teisipäeval 21 ebaseadusliku piiriületuse katsest, Poola saatis esmaspäeval piirilt tagasi 47 sisserändajat. Leedu on saatnud tänavu Valgevene piirilt tagasi 2125 migranti. (BNS)