Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Läti valitsus otsustab Valgevene piiritaristu ehitamist kiirendada

-
17.08.2021
Leedu ja Läti ehitavad piiritarasid, Eesti ALDE-valitsus aga alles ootab, kas midagi hakkab juhtuma. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Läti valitsus langetab teisipäeval otsuse kiirendada Läti-Valgevene piiritaristu väljaehitamist. Eesti valitsus ei liiguta veel lillegi.

Läti peaminister Arturs Krišjānis Kariņš ütles pärast esmaspäevast istungit, et siseministeerium esitab valitsusele kinnitamiseks mitu normatiivakti, mis peaksid tagama piiri kiirema ja tõhusama väljaehitamise.

Kariņši sõnul on praegu mitu tehnilist ja halduslikku takistust, mistõttu piiritööd toppavad.

Siseministeeriumi andmeil on piiritaristu väljaehitamiseks vaja umbes 30 miljonit eurot. Piiri korraliku valvamise tingimuste loomiseks tuleb välja ehitada 173 kilomeetri pikkune piiririba.

Praeguseks on 2018. aastal sõlmitud piiririba väljaehitamise kokkuleppe alusel sõlmitud kaks lepingut ja ehitatud neli silda.

Taristu edasiehitamiseks tuleb valida alltöövõtja ja alustada ehitustööga 2021. aastal.

Piiritara kohta märkis siseministeerium, et vajadusel võib sinna rajada okastraadist ajutise piiritara.

Eeldatakse, et ajutise tara võib üles seada umbes 18 piirilõigul kogupikkusega 37 kilomeetrit, see läheks maksma 1,73 miljonit eurot.

Leedu on oma piiritara juba suuresti tööle saanud ja Leedu piirivalvurid saatsid viimasel ööpäeval Valgevene piirilt tagasi peaaegu poolsada inimest. (BNS-UU)