Le Pen lubas võidu korral taastada piirivalve ja piirikontrolli

Maailm,
- Updated

Prantsusmaa presidendikandidaat Marine Le Pen lubas esmaspäevasel kampaaniaüritusel tuhandetele toetajatele, et taastab ametisse astumisel piirivalve ja taastab piirikontrolli kõikidel piiridel, ka Schengeni tsoonis.

“Mina kaitsen teid. Üheks esimeseks teoks presidendina saab piirivalve uuesti kasutuselevõtmine,” ütles Le Pen.

“Me avasime oma Prantsusmaa kodu ukse maffiale ja terroristidele, kes said kiiresti aru, mida nad võivad saavutada tänu võimude uskumatule jõuetusele ja saates oma vihasõdureid migrantidevoogude seas ründama meie riiki selle südames,” kõneles Le Pen.

Prantsuse tsentristlik presidendikandidaat Emmanuel Macron ja rahvuslaste liider Marine Le Pen korraldasid esmaspäeval Pariisis mitmeid konkureerivaid miitingud, kuhu saabusid tuhandeid poolehoidjaid. Viimastel päeval järsult toetust kasvatanud vasakäärmuslik kandidaat Jean-Luc Melenchon korraldas esmaspäeval kampaaniaürituse Pariisi kanalitel, konservatiivide kandidaat François Fillon sõitis aga kampaaniareisile Nice’i.

Kuus päeva enne presidendivalimiste avavooru 23. aprillil on valimiste tulemus üha ebaselgem. Kaks enim hääli saanud kandidaati pääsevad 7. mai teise valimisvooru, küsitluste kohaselt on selleks reaalsed väljavaated nii Le Penil, Macronil, Mélenchonil kui ka Fillonil.

AP-STT-BNS-UU 

FOTO: AFP/Scanpix

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused