Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Le Pen: vaba liikumine on EL-is saanud religiooniks ja isegi surmad ei veena liidreid piiride sulgemise vajaduses

-
28.03.2020
Üks juhtivatest Prantsusmaa opositsioonipoliitikutest Marine Le Pen.
© Scanpix

Prantsusmaa tuntud euroskeptiku Marine Le Peni sõnul on Euroopa Liit esimene suur koroonaviiruse ohver ja viitas ühtlasi sellele, kui kiiresti kadus viiruse levides suurelt kiidetud EL-i „solidaarsus“.

Rahvusrinde juht ja europarlamendi saadik Le Pen rõhutas, et EL ei ole suutnud praeguses olukorras adekvaatselt reageerida. Täielikuks läbikukkumiseks peab ta ka Euroopa Komisjoni presidendi Ursula von der Leyeni märtsi alguses tehtud üleskutset hoida liikmesriikide piirid avatuna.

„Tegemist on äärmiselt tõsise eksimusega, sest esimene asi mida me inimestele, taimedele või loomadele edasikanduva epideemia puhul arusaadavalt teeme, on sulgeda oma piirid viiruse edasise leviku takistamiseks,“ ütles Le Pen. Tema sõnul räägib EL vastupidist juttu, kuna on ideoloogiline moodustis. „Vaba liikumine on siin religioon. Isegi surm ei veena EL-i liidreid piiride sulgemise ilmses vajalikkuses ega selles, et vaja on takistada inimeste saabumist nakatunud piirkonnast ja viiruse levimist.“

Viiruse tagajärgi kommenteerides ütles Le Pen, et Euroopa Liit ei õpi sellest taas mitte midagi, ent liikmesriigid ehk mõistavad vajadust tegutseda strateegiliselt ning lõpetada globalismi pimesi kummardamine kriisi ajal. „See on Emmanuel Macroni poolt välja kuulutatud uue maailma lõpp, seda veel enne, kui Macron selle maailma ehitamisega algust jõudis teha,“ ütles Le Pen.

Ka endine parlamendiliige ja Le Peni sugulane Marion Maréchal kritiseeris teravalt EL-i: „Hiina läks Itaaliale appi enne Prantsusmaad. Abistamise asemel pidas Prantsuse valitsuse kõneisik Sibeth Ndiaye itaallastele epistlit.“

Veebilehel Atlantico kirjutas Maréchal: „Mitut finants-, majandus-, tervishoiu- ja migratsioonikriisi läheb veel vaja, et meie liidrid lõpuks mõistaksid – see Euroopa „liit“ on lihtsalt üks maskeraad?“ Tema sõnul ei ürita Saksamaa kantsler Angela Merkel isegi mitte enam teeselda ühismängu mängimist ega ole oma kaasmaalastega kõneldes Euroopat enam kordagi jutuks võtnud.

„Me maksame praegu aastakümneid kestnud poliitiliste valikute eest, millega ohverdati rahvusriigi jõud ja suveräänsus heaoluühiskonna nimel, mis nüüd on hävitatud immigratsiooni, bürokraatia ja Euroopa Liidu dogmatismi poolt,“ kirjutas ta.

Ka Prantsusmaal on koroonaviirusesse nakatunute arv kiirelt tõusnud ja president Macron on kuulutanud välja kahenädalase täieliku karantiini. Üldjuhul peavad inimesed sellest kinni, kuid mõnedes nn no-go piirkondades, nagu näiteks Pariisi eeslinnas Saint-Denis’s, keelduvad peamiselt sisserändajataustaga elanikud korraldusi järgimast.

Allikas: Breitbart