Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Leedu ei ole Rail Balticu leppe jaanuaris allkirjastamises kindel

16.01.2017
Laadime sisu...

Eesti plaanib Balti riikide peaministrite Rail Balticu projekti kokkuleppe allkirjastamist 31. jaanuaril, kuid Leedu peaminister Saulius Skvernelis ei ole selles veel kindel.

Tema sõnul peab uus valitsus veel hoolikalt uurima enne kokkuleppe allkirjastamiset kõiki projekti aspekte. Skvernelise sõnul lepingut ei allkirjastata juhul, kui analüüs pole tema Tallinna külastuseks valminud.

“Meil ei ole veel allkirjastamise osas informatsiooni. Me ei ole veel jõudnud oma positsiooni lõplikult kujundada ning allkirjastamise aeg ei ole kindlalt välja öeldud. Kui meil ei ole piisavalt aega seda analüüsia, siis allkirjastamist ei tule. See on meie eesmärk ja siht, aga uue valitsusena peame me kõik Rail Balticut puudutavad asjaolud üle vaatama. See hõlmab ka rahastust, omandamist ja kaubavoogusd, me peame kindlustama projekti kasumlikkuse ja selle rahastuse peale 2020. aastat. Ma ei saa täna kinnitada, et see saab olema päevakorra põhipunkt,” ütles Skvernelis esmaspäeval ajakirjanikele.

Tema sõnul ei ole Leedu positsioon Rail Balticu osas muutunud, kuid riik peab enne allkirjastamist kõik detailid üle vaatama.

Eesti valitsus plaanib riikidevaheluist Rail Balticu lepet allkirjastada Leedu, Läti ja Eesti peaministrite kohtumisel 31. jaanuaril Tallinnas.

BNS