Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Leedu endine president: Lääs väriseb ega tarni relvi ja Venemaa tungib edasi

-
03.06.2022
Leedu eelmine president Dalia Grybauskaitė.
© Facebook

Lääne riigijuhid ei toeta Ukrainat piisava sihikindlusega ning see loob Leedu eelmise presidendi Dalia Grybauskaitė sõnul võimalusi sõja alustanud Venemaale edasitungiks.

Tema sõnul saab Venemaa presidendi Vladimir Putini peatada “ainult lahinguväljal”, kui lääneriigid saadavad oma väed Ukrainasse või tarnivad piisavaid, vajalikke ja tänapäevaseid relvi.

“Seni on valitud teine ​​tee, kuid sellega jäädi hiljaks, kaasaegseid ja tõhusaid relvi tarnitakse ebapiisavalt ning selle tagajärgi näeme praegu: Venemaa liigub Ukraina idaosas aeglaselt, kuid siiski edasi ja mõlemad pooled, sealhulgas ukrainlased, kannatavad tohutut inim- ja tehnilist kahju,” ütles Leedu endine president reedel ringhäälingule.

Ta arvustas mõne Euroopa riigijuhi üleskutseid Venemaa presidendile: “Kõnesid terroristile, mõrvarile ja agressorile tuleks käsitleda kõnedena terroristile.”

Grybauskaitė sõnul võib Venemaa agressiooni olemust nähes tõmmata paralleele II maailmasõja eelse olukorraga, mil Natsi-Saksamaale järele andnud riigid nõustusid Tšehhoslovakkia jagamisega.

“Kahjuks ei ole Euroopa oma vigadest õppinud,” ütles Grybauskaitė. (Interfax-BNS)