Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Leedu karmistab välismaalaste töölevõtmise protseduuri. Eesti ettevõtjad nõuavad vastupidist

-
05.01.2024
Kuigi ettevõtjad väidavad, et sisse tahetakse tuua tippspetsialiste, tulevad riikidesse tavaliselt odavtöölised, eriti ehitussektorisse. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Kuigi venestuva Eesti demograafiline olukord muutub eestlastele üha raskemaks, nõudsid ettevõtjate katusorganisatsioonid ka mullu mitmel korral odavtööjõu laialdasemat sisselaskmist – meie lõunanaabrid näevad selles siiski ohtusid. Alljärgneva uudise taustal tekib küsimus, et kas Eestis eksisteerivad samad skeemid, mis Leedus.

BNS vahendab: “Leedu karmistab välismaalaste töölevõtmise ja tähtajalise elamisloa saamise korda.

Siseministeerium teatas reedel, et viimasel ajal on loodud palju uusi ettevõtteid, mis ei tegele tootmise või äriga, vaid vahendavad välismaalastele tähtajaliste elamislubade väljastamist ja tegelikult rendivad neid töötajaid teistele ettevõtetele.

Ebaseadusliku rände tõkestamiseks kehtestab uus kord asjaolud, mille tuvastamisel, näiteks tegutseb ettevõte fiktiivselt või ei tegutse Leedus, ei saa see enam kuueks kuuks välismaalasi tööle kutsuda.

“Tööjõu rändevoogude suurenemine tekitab tõsiseid väljakutseid. Vastuseks tänastele rändeprotsessidele maailmas ja piirkonna muutunud geopoliitilisele olukorrale peame tagama, et meie riigis sisserände protseduure ei kuritarvitataks,” ütles minister Agnė Bilotaitė pressiteates.

Lisaks, kui tuvastatakse, et välismaalase kutsub tööle ettevõte, kes ei saa välismaalasi tööle võtta, selle tähtajalise elamisloa andmise või muutmise taotlust vastu ei võeta.

Teate kohaselt kinnitatakse riigi julgeolekuhuvide tagamiseks ja rändevoo reguleerimiseks välistööjõu tarnijate nimekiri edaspidi siseministri isikliku käskkirjaga – seni tegi seda rändeamet.

Viimane peab välistööjõu tarnijate nimekirja kooskõlastama riigi julgeolekuteenistuse, politsei ja piirivalveteenistusega ning esitama selle siseministrile kinnitamiseks.

Praegu on Leedusse välistööjõu korraldajaid 34 riigis.

Mullu tuli Leetu tööle 50 000 välismaalast, peamiselt Valgevenest, Usbekistanist, Ukrainast ja Kõrgõzstanist, samuti on kasvanud Tadžikistanist, Kasahstanist ja Aserbaidžaanist saabuvate välismaalaste arv.”