Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Leedu: Lukašenka ei paku abi, vaid tegeleb väljapressimisega

-
20.07.2021
Leedu-Valgevene piir.
© Scanpix

Valgevene juhi Aleksandr Lukašenka avaldus Leedu abistamisest rändeküsimuses  on puhtakujuline väljapressimine, ütles teisipäeval Leedu välisminister Gabrielius Landsbergis.

“See ei ole abi, vaid väljapressimine. Terrorirežiimilt muud ei ootagi. Vastus on lihtne – kui Minsk ei peatu ja jätkab migrantide piiriletoimetamist, tuleb Leedu välja uute sanktsioonidega,” edastas Landsbergise kommentaari tema pressiesindaja Vytautė Šmaižytė.

Lukašenko ütles esmaspäeval, et tema riik on valmis abistama Valgevenest lähtuvas rändekriisis vaevlevat  Leedut, kuid ütles, et Minsk ei teeks seda “vastutasuta”.

“Kui nad vajavad abi, anname neile seda abi, kuid juba mitte tasuta,” ütles Lukašenko telejaamale Sky News Arabia. Tema sõnad toob ära ka BelTA.

Ta lisas, et võitluseks ebaseadusliku tegevusega piiril, näiteks rände, relvade ja uimastite salakaubaveoga on vaja suuri vahendeid.

“Nad kehtestasid meile sanktsioonid, asusid minu riiki kägistama, minu rahvast kägistama. Mina olen selle rahva president,” kuulutas Lukašenko.

“Pean olukorda hinnates astuma teatavaid samme, et rahvas ei lämbuks, et riiki ei hävitataks. Ja astudes Valgevene rahva vastu taolisi samme, tahavad nad, et me sellises olukorras neid kaitseksime?  Kuulge, see on vähemalt kentsakas.”

Sel aastal on Leedu-Valgevene piiri lähedal kinni peetud üle kahe tuhande välismaalase.

Leedu on kehtestanud rändesurve tõttu riigis eriolukorra. (BNS)