Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Leedu migrandilaagris toimus taas mäss, kohale toodud toit visati üle tara

-
27.07.2021
Leedu-Valgevene piir
© Scanpix

Leedu Alytuse rajoonis toimus eile ebaseaduslike migrantide mäss. Viimased keeldusid täitmast ühiskondliku julgeoleku teenistuse töötajate seaduslikke nõudmisi. Konflikt puhkes pärast seda, kui iraaklased keelasid teistel migrantidel vastu võtta neile toodud sööki, vahendab Leedu Delfi.

„Kõik algas hommikul, kui ei lubatud migrantidele välja jägada kohale toodud toitu. Toitu ei lubatud vastu võtta isegi lastel ja noortel ning naistel. Nüüd toodi lõuna ja ka seda ei lubata laiali jagada,” ütles Leedu Delfile Alytuse omavalitsuse administratsiooni direktor Virgilijus Pranskevičius.

Alytuse rajooni juhi Algirdas Vrubliauskase sõnul hakkasid migrandid rahulolematust üles näitama juba eelmisel reedel pärast seda, kui Verebejai laagrisse tulid ühe telekanali ajakirjanikud.

„Nähes videokaameraid tulid neile kiiresti meelde oma õigused, nad hakkasid karjuma „freedom” (inglise keeles „vabadus” – toim) ja esitama nõudmisi. Üks neist oli saata arst, kes vaataks läbi kõik soovijad. Me täitsime selle nõudmise. Aga ülejäänud nõudmised, nagu telefonide tagastamine, ei ole meie pädevuses,” ütles Vrubliauskas.

Leedus peeti viimase ööpäevaga kinni veel 110 ebaseaduslikku sisserändajat, kes sisenesid riiki üle Valgevene piiri, teatas teisipäeval piirivalveamet. Suurem jagu neist esitlesid end Iraagi kodanikena.

Piirivalvurite sõnul kordub  üha olukord, kus nad tõkestavad migrantide riikipääsu ja need jäävad mitmeks tunniks Valgevene poolele varitsusse ja üritavad uuesti, kuna Valgevene piirivalve ei taha neist midagi teada.