Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Leedu minister: 6000-7000 migranti võib oodata võimalust EL-i pääseda

-
20.10.2021
Migrandid Leedus.
© Scanpix

Leedu siseminister Agnė Bilotaitė ütles kolmapäeval, et migrante, kes ootavad võimalust Valgevenest üle piiri Euroopa Liitu pääseda võib olla 6000-7000.

“Meil on erinevad arvud. Poola teenistused annavad ühe arvu, meie omad teise. Neid inimesi võib olla 6000-7000, aga täna ei oska keegi midagi kindlalt öelda, sest organiseeritakse uusi lende ja kõigi lubade väljastamise protseduuri lihtsustatakse, mis näitab, et Lukašenko režiim ei tagane,” ütles minister.

Leedu valitsus arutab kolmapäeval muudatuste paketti, mis võimaldab teatud juhtudel migrantide liikumist ilma kohtuotsuseta piirata, kui seaduses ette nähtud kuuekuine kinnipidamisaeg lõppeb.

Siseministeeriumi pakutud muudatusettepanekute põhjal rakendataks liikumispiiranguid juhul, kui arvatakse, et migrant võib põgeneda või on ohuks julgeolekule.

“Me teeme ettepaneku, et kuuekuise perioodi lõppedes tehtaks otsus iga migrandi kohta eraldi,” ütles Bilotaitė.

Leedu migratsiooniamet on läbi vaadanud umbes kolmandiku ebaseaduslike sisserändajate asüülitaotlustest ja saatnud umbes 300 inimest lähteriiki tagasi.

Taotluste läbivaatamise protsessi on kiirendatud ja selleks on migratsiooniamet võtnud juurde 56 ja välisministeerium 25 töötajat, rääkis siseminister.

Sel aastal on Valgevenest ebaseaduslikult Leetu tulnud ligi 4200 migranti, enamik neist Iraagi kodanikud. Leedu süüdistab rändevoo korraldamises Valgevene võime. (BNS)