Leedu ostab liikursuurtükke

Maailm,
- Updated
PzH 2000

Viimase aasta jooksul on Leedu Ukraina kriisile adekvaatselt reageerinud ja tõstnud kaitsekulutusi. Osa sellest rahast läheb arvatavasti Saksamaalt kaheteistkümne liikursuurtüki ostuks, kirjutab Deutsche Welle.

Aprillis Vilniuses toimunud kohtumisel Saksa kaitseministri Ursula von der Leyeni ja Leedu kaitseministri Juozas Olekase vahel anti teada sõlmitud lepingust, mille järgi Saksamaa Bundeswehr varustab Leedut raskerelvadega.

Leedul on plaanis osta 15 miljoni euro eest Saksamaalt 12 liikursuurtükki Panzerhaubitze 2000 koos vastavate lahingusüsteemidega. Täpsemad detailid on lubatud avalikustada maikuu jooksul.

Samuti soovib Saksamaa Leedule müüa soomustransportööre Boxer.

Panzerhaubitze 2000 on 155-millimeetrise kaliibriga liikursuurtükk, mida on toodetud alates 1998. aastast. Praegu peetakse seda üheks võimsaimaks konventsionaalseks suurtükiväerelvaks.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused