Leedu piirivalve pidas ööpäevaga kinni 150 illegaalset sisserändajat, piirile tuleb Frontex

Maailm,
©Scanpix
Leedu piirivalvurid Gintaras Dicevicius ja Tomas Tracevicius Adutiskise piiripunkti lähistel.

Leedu piirivalve pidas ööpäeva jooksul kinni 150 ebaseaduslikku sisserändajat, teatas reedel piirivalveteenistus.

See on suurim 24 tunni jooksul kinni peetud illegaalsete piiriületajate hulk, ütles piirivalve pressiesindaja Giedrius Mišutis ja lisas, et eelmine rekord sai kolmekordselt ületatud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kinni peetud migrandid on Kamerunist, Iraagist, Süüriast ja Afganistanist. Enamik neist taotles Leedust varjupaika.

Kõigile välismaalastele tehakse koroonatest ja nad isoleeritakse tulemuste selgumiseni.

Sel aastal on Leedus kinni peetud 822 illegaalset immigranti, kes on sisenenud riiki ebaseaduslikult Valgevenest.

Kogu 2020. aasta jooksul peeti kinni 81 ja 2019. aastal 46 illegaalset sisserändajat.

Tänavu ebaseaduslikult Leetu tulnud migrantide hulgas on 481 inimest, kes on iraaklased või väidavad seda. Iraani kodanikke on piiriületajate hulgas 57, Süüriast on pärit 51, Valgevenest 46, Venemaalt 28, Guineast 13, Türgist 12, Sri Lankalt 10 ja teistest riikidest vähem.

Leedu on viimasel ajal tugevdanud valvet Valgevene piiril, neid toetab nüüd ka Euroopa piirivalveagentuur Frontex.

Reedest alustavad Leedu-Valgevene piiril koos Leedu piirivalvuritega patrullimist kuus Euroopa piiri- ja rannikuvalve ameti Frontex töötajat.

Lähetatud Frontexi Prantsuse, Saksa ja Ungari piirivalvurid hakkavad tööle Kapčiamiestise ja Druskininkai kandis. Nad määratakse ühispatrulli, mida juhivad Leedu piirivalvurid.

Kava kohaselt lisandub taolisi Frontexi alalise korpuse töötajaid veelgi ning juulis hakkab neid koos leedulastega Valgevene piiri patrullima 30. Nad saabuvad Leetu oma varustuse, sõidukite ja relvadega.

Leedu on palunud Frontexilt abi, sest viimasel ajal on järsult sagenenud juhud, kus Valgevenest tuleb Leetu seadusvastaseid sisserändajaid. Tänavu on neid juba 672, mullusest rohkem kui kaheksa korda enam.

Frontexi ülesanne on aidata liikmesriike juhul, kui EL-i välispiiril läheb vaja operatiiv-tehnilist abi, korraldada rändlaste tagasisaatmist jne. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused