Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Leedu piirivalveülem: kordonid on migrantidest tulvil

-
02.08.2021
Migrandilaager Leedus.
© Scanpix

Migrantide piirivalvekordonitesse paigutamine on jõudnud võimaluste piirini, ütles esmaspäeval Leedu piirivalveameti ülem Rustamas Liubajevas.

“Kõik piirivalvekordonid on praeguseks täis, nii laupäeval kui pühapäeval tuli lahendada nende inimeste laialipaigutamise küsimust, näeme, et esialgu võimalusi paigutada seadusvastaseid migrante piirivalveüksustest mujale ei ole, kuidagiviisi õnnestus meil see esialgu lahendada, kuid me oleme jõudnud oma võimaluste piirini,” ütles Ljubajevas raadiousutluses.

Ta ütles ka, et keskööst kuni esmaspäeva hommikuni on Valgevene piirist üle tulnud juba 109 seadusvastast migranti, pühapäeval oli neid aga rekordilised 289 inimest.

Eelmise nädala andmetel on piirivalvekordonitesse paigutatud umbes 2000 Valgevenest tulnud seadusvastast rändlast. Neljapäeval paigutati Rūdninkai polügoonile 380 migranti, kokku kavatsetakse sinna paigutada 800 inimest.

Sel aastal on Leedus Valgevene piiri lähedal kinni peetud ligi 4000 ebaseaduslikku migranti, mida on 40 korda rohkem kui läinud aastal tervikuna.

Piirivalve teatel tahab enamik migrante läbi Leedu Lääne-Euroopasse jõuda.

Leedu on kehtestanud rändesurve tõttu riigis eriolukorra. Ametiisikute hinnangul on rändevool Valgevene režiimi organiseeritud.

BNS