Leedu president kaitses Ungari homoseksuaalsuse propageerimise keeldu

Maailm,
©Scanpix
Gitanas Naused

Leedu president Gitanas Nausėda võttis sõna Ungari kaitseks, kes sai paljude Euroopa Liidu liikmete ägeda kriitika osaliseks, võttes vastu seaduse, mis keelab alaealiste ligipääsu seksuaalvähemusi puudutavatele materjalidele, kirjutab BNS.

Nausėda sõnul kommenteeris osa tema ELi ametivendi Ungari seadust selle teksti lugemata.

Sama väitsid ka mitmed Ungari võimupartei Fidesz liikmed. Fideszi europarlamendi saadik Enikő Győri rõhutas Twitteris, et vastuvõetud seadus baseerub ELi fundamentaalsete õiguste tšarteril, kus on kirjutatud, et vanematel on õigus õpetada oma lapsi enda maailmavaate, religiooni või pedagoogiliste uskumuste järgi.

Samal ajal on Eesti president Kersti Kaljulaid selle teema koha pealt pigem hoopis teises leeris ning Eesti on ühinenud Ungari-vastase kambakaga, kirjutades alla kõnesolevat seadust taunivale avaldusele. Nii, et baltlaste ühtsusest, veel vähem solidaarsusest hõimurahva vastu, ei saa siinkohal rääkida.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused