Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Leedu president teeb ülemkogul ettepaneku muuta EL-i rändepoliitika migrante tõrjuvamaks

-
21.10.2021
Leedu president Gitanas Nauseda.
© Scanpix

Leedu president Gitanas Nausėda suundub neljapäeval Brüsselisse Euroopa Liidu tippkohtumisele ja teeb seal ettepaneku bloki rändepoliitika üle vaadata.

“Sel nädalal toimuval Euroopa Ülemkogu kohtumisel Brüsselis esitab president Euroopa liidritele Leedu ettepanekud EL-i rände-, asüüli- ja piirikaitsepoliitika muutmiseks,” teatas Nausėda kantselei.

Leedu tahab bloki rändepoliitika ülevaatamist, et see peegeldaks EL-i idapiiril viimastel kuudel kujunenud olukorda ja lubaks liikmesriikidel migrantide heidutamiseks rohkem meetmeid võtta.

Leetu on tänavu Valgevenest tulnud pea 4200 migranti. Brüssel ja Vilnius süüdistavad rändevoolu korraldamises Minski režiimi ja nimetavad seda hübriidrünnakuks. Muu hulgas taotleb Leedu EL-i rahastust füüsilise tõkke ehitamiseks Valgevene piirile.

EL-i liidrid arutavad ülemkogul ka kasvavaid energiahindasid, koroonaviiruse olukorda ja ettevalmistusi EL-i idapartnerluse tippkohtumiseks, märkis Nausėda kantselei.

Lisaks on päevakorras Glasgows peagi algav kliimakonverents COP26, ettevalmistused Aasia-Euroopa tippkohtumiseks ja õigusriigiga seotud küsimused.

Tippkohtumise ajal korraldavad Eesti, Läti, Leedu, Soome, Rootsi, Taani ja Iirimaa neljapäeval ka koordinatsiooni teemalise kohtumise. (BNS)