Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Leedu taasiseseisvumispäeva rongkäigul osales tuhatkond rahvuslast

-
12.03.2016
IMG_1777_resize

Reedel, 11. märtsil kell 16 algas Vilniuse kesklinnas taas Leedu Rahvuslike Noorte Liidu (Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga, LTJS) traditsiooniline rongkäik Leedu iseseisvuse ja rahvuslike väärtuste toetuseks. Rongkäigul osales lisaks tuhatkonnale leedulasele külalisi nii Eestist, Lätist, Ukrainast, Saksamaalt kui ka Suurbritanniast.

Rongkäik lõppes Leedu seimihoone ees, kus osalejad pidasid kõnesid. Läti valitsuserakonna Rahvuslik Ühendus esimehe Raivis Dzintarsi pöördumise luges ette Dace Kalniņa. “Keegi ei ole kunagi sepistanud ahelaid, mis oleks vangistanud Leedu, Läti ja Eesti vabaduse vaimu,” seisis Dzintarsi pöördumises. “Me oleme isandad oma maal.”

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ja Sinise Äratuse esindaja Ruuben Kaalep ütles oma kõnes: “Rahvuslus on ühe rahva kõige loomulikum enesesäilitamistung. Meil on identiteet, mis on kõrgemal meie nimest ja ametist, identiteet, mis seob meid esivanemate ja oma kultuuriga. Ja see tähendab, et vahel tuleb võidelda. Teie riik on Mindaugase ja Gediminase, mitte Muhamedi, Omari või Ali riik.”