Leedu välisministeerium nõuab kõikide Vene meeleavaldajate vabastamist

Maailm,
- Updated

Leedu välisministeerium väljendas sügavat muret seoses rahumeelsetes korruptsioonivastastes meeleavaldustes osalenute massilise kinnipidamisega Venemaa linnades.

Ministeerium rõhutas, et sadade kinnipeetute seas oli ka üks Vene opositsiooni juhte, korruptsioonitõrjefondi asutaja Aleksei Navalnõi ning tema lähikondlased.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Kutsume Venemaa võime üles vabastama koheselt kõik kinnipeetud. Kutsume samuti üles, et Venemaa kodanikke, kes soovivad kasutada oma koosolekuvabaduse ja arvamuse avaldamise õigust, ei takistataks selles. Need ja muud kodanike põhiõigused ja -vabadused, mis on kinnistatud Venemaa põhiseaduses ja mida Venemaa on rahvusvahelisel tasemel lubanud austada, tuleb tagada ja neid ei tohi piirata,” edastas välisministeerium.

Nädalavahetusel tulid Moskvas ja teistes Vene linnades Navalnõi kutsel korruptsiooni vastu meelt avaldama tuhanded inimesed. Paljudes linnades ei olnud meeleavaldustel võimude luba ning osalejaid peeti kinni.

Pühapäeval võeti kinni ka Navalnõi ning täna mõisteti talle Moskva Tveri halduskohtus trahv ja 15 päeva haldusaresti.

BNS

FOTO: AFP/Scanpix

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused