Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Leedu välisminister: sõnad ei õhi lennukeid, Ukraina vajab sõjalist abi

-
25.02.2022
Leedu välisminister Gabrielius Landsbergis.
© Scanpix

Leedu välisminister Gabrielius Landsbergis arutas koos oma Läti ja Eesti kolleegi ning USA välisministri Antony Blinkeniga piirkonna julgeolekuolukorda ja tema sõnul vajab Kiiev pärast Venemaa sissetungi Ukrainasse mitte ainult poliitilist, majanduslikku, vaid ka sõjalist abi.

“Ilusad toetussõnad Vene lennukeid ja tanke ei õhi. Me tahame ja saame aidata,” kirjutas Leedu diplomaatia juht Facebookis.

Ühtlasi tänas ta USA-d lisavõimsuse saatmise eest Balti riikidesse.

“See pole mitte ainult heidutus, vaid ka signaal leedu rahvale – kui peame end kaitsma, siis teeme seda koos USA-ga, koos NATO-ga,” ütles minister.

Ta rõhutas ka, et Lääne sanktsioonid peaksid “muutma Venemaa majandustrajektoori”.

“See on vaid keskmise Euroopa riigi suurune majandus, väiksuse saavutamiseks on vaja abi,” ütles Landsbergis.

Mida aga räägib Eesti välisminister Eva-Maria Liimets? Võrrelgem: “Mõistame selle tegevuse selgelt ja ühemõtteliselt hukka ning astume vastu nii Venemaale kui samuti rünnakus osalenud Valgevenele. Me seisame vankumatult demokraatliku Ukraina suveräänsuse ja territoriaalse terviklikkuse eest ning toetame oma sõpru nii mõtetes kui ka tegudes, et aidata Ukrainal kaitsta oma riiki ning meie kõigi julgeolekut ja demokraatlikel väärtustel põhinevat ruumi.“ (BNS)