Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Leedukad protesteerivad jõuliste aktsioonidega migrantide riiki põlistamise vastu

-
27.07.2021
Leedukad ei taha neid Iraagi sõjamehi endale.
© Scanpix

Leedukad on ilmselt õppinud Kreeka kogemustest, kus migrandid lihtsalt korjati kokku ja nad jäid pikaks ajaks riigi kaela, ning survestavad oma valitsust sama teed mitte minema, vaid otsima aktiivsemalt teed võõraste tagasisaatmiseks.

Rühm autodega inimesi tõkestas esmaspäeval Leedu kaguosas tee Rudninkai polügoonile, kuhu võimud plaanivad luua telklaagri põgenike jaoks.

Avaliku julgeoleku teenistuse juht Ričardas Pocius ütles esmaspäeva õhtul, et sild üle Merkyse jõe on blokeeritud. “Veokeid telkide ja muu varustusega ei lasta läbi,” ütles ta.

“Nähtavasti toimub sarnane asi Dieveniskes, samade eesmärkidega,” lisas ta, pidades silmas kohalike elanike meeleavaldust migrantide majutamise vastu.

Siseminister Agnė Bilotaitė ütles esmaspäeval, et Rudninkai polügoonil Šalčininkai piirkonnas plaanitakse majutada umbes 1500 migranti.

“Otsus on tehtud ja telgid viiakse Rudninkai polügoonile, mis on avaliku julgeoleku teenistuse vastutusalas,” ütles ta ajakirjanikele. “Julgeoleku tagamine ei saa keeruline olema.”

Leedu on olnud viimastel kuudel silmitsi enneolematu rändelainega. Riiki on tänavu Valgevenest seadusevastaselt tulnud üle 2700 inimese. (BNS)

Täiendatud BNS-i uudisega.

Leedu siseministeerium teatas, et võttis kinni kaheksa inimest meeleavaldajate seast, kes tõkestasid 26. juulil tee Šalčininkai rajooni Rūdninkai polügoonile, kuhu tahetakse rajada seadusvastaste migrantide majutamiseks telklaager.

“Seoses seaduslikele nõuetele allumatusega võeti kinni kaheksa inimest, neile koostati kohapeal protokoll haldusrikkumise kohta,” ütles esmaspäeval politseiameti esindaja Ramunas Matonis BNS-ile.

Ametkond märkis, et mitukümmend aktivisti püüdis tõkestada teed, mis viis polügoonile, et telklaagri tarvis varustust vedavad veokid sinna ei pääseks.

Kui ametikandjad nõudsid tee vabastamist, keeldus hulk meeleavaldajaid seda tegemast. Nad kõrvaldati teelt jõuga. Samas ülemäärase jõu pruukimist politsei eitas.

BNS-i korrespondendi teatel peagi pärast tee vabastamist moodustasid meeleavaldajad polügooni värava ette elava aheliku, kuid mõne minuti pärast saabunud märulipolitsei ajas selle laiali.

Matonise sõnul peletati üksikuid meeleavaldajaid polügoonilt ka pisargaasiga, kuid ei laskunud üksikasjadesse.