Leetu ronivad migrandid räägivad muinaslugusid, nende tormijooksu peetakse kättemaksuks EL-ile

Maailm,
©Scanpix
Leetu saabuvad migrandid on elujõus ja sõjaväeealised mehed, nagu ka üle Vahemere Euroopasse saabujad.

Leedu piirivalvurid pidasid laupäeval kinni veel 160 ebaseaduslikku migranti, teatas pühapäeval piirivalveteenistus.

Kolmandat päeva järjest valivad ebaseaduslikult Leetu siseneda üritavad välismaalased tavaliselt  Druskininkai valla teid.

Druskininkai vallas peeti kinni 137 migranti. Veel 23 piiri ületanud migranti pidasid piirivalveametnikud kinni Varėna, Ignalina, Vilniuse ja Šalčininkai rajoonides.

Leedu piirivalve teatel räägib suur hulk Druskininkai piirivalvurite poolt kinni peetud migrante sarnaseid lugusid – et nad õppisid Grodna kõrgkoolides ja Valgevene on hiljuti kehtestanud selliste üliõpilaste jaoks uued maksud. Väidetavalt tõsteti nad õpilaskodudest välja ja pidid seetõttu Valgevenest lahkuma.

Samuti ütlevad sisserändajad ametnikele sageli, et valisid pigem Leedu kui Poola, kuna Grodna on Leedule väga lähedal.

Sel aastal on püüdnud Valgevenest Leetu jõuda 1098 ebaseaduslikku sisserändajat – peaaegu 12,5 korda rohkem kui kogu 2020. aastal.

Valgevenest pärit migrantide voo järsu kasvu tõttu on valitsus välja kuulutanud eriolukorra.

Reedel ütles peaminister Ingrida Šimonytė, et tema arvates on Valgevenest pärit ebaseaduslike migrantide sissevool kättemaks Euroopa Liidule.

Valgevene autoritaarne president Aleksandr Lukašenko on omalt poolt öelnud, et riik ei peata migrante, sest tal pole selleks piisavalt vahendeid ega võimekust. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused