Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Leo Kunnas: „Kui minnakse üle tavalistele pommidele, kasvab tsiviilohvrite hulk“

-
27.02.2022
Leo Kunnas

Riigikogu liige ja sõjandusekspert Leo Kunnas (EKRE) rääkis Postimehele, et Suur-Kiievi vallutamine või isegi sissepiiramine nõuab rohkem vägesid, kui Venemaal on.

„Linna hõivamiseks on väga palju rohkem vägesid vaja. Mingit otsustavat edu pole venelastel õnnestunud saavutada. Harkovini on väed välja jõudnud, kuid see on samuti suur linn ja selle vallutamine ei ole lihtne,“ rääkis Kunnas eile. „Lõuna pool on olukord kõige tõsisem. Nii Khersoni kui ka Melitopoli päras on peetud lahinguid, aga täpselt ei tea, kelle käes need linnad praegu on. Mõlemad pooled võitlevad.“

Ta lisas, et pealetungi tempo on oluliselt aeglustunud.

Kunnase sõnul kasutab Venemaa moderniseeritud vana relvastust. Uut relvastust on toodetud, kuid mitte piisavalt. Vene poole probleem on pigem logistika, mis läheb üha raskemaks. Lisaks pole Vene sõdurid ka väga distsiplineeritud. Melitopolis on sõdurid poode rüüstanud, kuna süüa pole.

„Ukrainlaste kaitsetahe on aga tugev, nad säilitavad meelekindluse, jäävad tagalasse ja võitlevad edasi,“ toonitas Kunnas, märkides veel, et venelaste täppismoonavaru ei ole lõpmatu ja see on väga kallis. „Kui minnakse üle tavalistele pommidele, siis need ei ole väga täpsed. Mis tähendab, et tsiviilohvrite hulk kasvab veelgi,“ lisas ta.