Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Leo Kunnas osaleb Leedus julgeoleku ja riigikaitse foorumil

-
13.05.2024
Leo Kunnas

Riigikogu riigikaitsekomisjoni aseesimees Leo Kunnas osaleb koos komisjoni esimehe Kalev Stoicescuga esmaspäeval ja teisipäeval Leedus toimuval Balti- ja Põhjamaade ning Poola ja Saksamaa parlamentide kaitsekomisjonide iga-aastasel julgeoleku ja riigikaitse foorumil, kus arutatakse piirkonna julgeoleku tugevdamist ja Ukraina toetamist võitluses agressioonisõda jätkava Venemaaga.

Üheksa riigi kaitsekomisjonide juhid arutavad Palangas kaitse- ja julgeolekupoliitika prioriteete, NATO regionaalsete kaitseplaanide rakendamist ning Ukraina edasise toetamise võimalusi. Ukraina ebapiisava toetamise hinnast räägib kohtumisel Leedu endine peaminister ja Euroopa Parlamendi saadik Andrius Kubilius.

Palangast suunduvad saadikud edasi Klaipėdasse, et arutada koos Leedu mereväe juhtidega Läänemere kriitilise infrastruktuuri kaitsmist. Leedu gaasiterminalide operaatori KN Energies esindajate osavõtul räägitakse energiasõltumatuse tagamisest ning käsitletakse ka piirivalve rolli kriitilise infrastruktuuri kaitsel.

Foorumil osalevad kaitsekomisjonide juhid Eesti, Läti, Leedu, Soome, Rootsi, Norra, Taani, Saksamaa ja Poola parlamendist.

Riigikogu riigikaitsekomisjon on Balti riikide parlamentide riigikaitsekomisjonidega iga-aastaseid töökohtumisi pidanud alates 1998. aastast. Alates 2011. aastast võtavad kohtumistest osa ka Põhjamaade, Saksamaa ja Poola kaitsekomisjonide esindajad.