Libauudis paljastatud: Trumpi meeskond ei võtnud tagasi kohtuhagi Pennsylvania valimispettuste suhtes

Maailm,
Pennsylvania inimesed nõuavad valimispettuste lõpetamist.

Hiljuti käis peavoolumeediast läbi uudis, et Trumpi kampaaniameeskond võttis tagasi kohtuhagi võimaliku valimispettuse kohta Pennsylvania osariigis. President Donald Trump ja tema kampaania on praeguseks lükanud tagasid kõik väited, nagu oleks enam kui 600 000 kirja teel saadetud hääletussedelit puudutav hagi tagasi võetud.

Washington Post kirjutas pühapäeval: „President Trumpi kampaania võttis pühapäeval tagasi suure osa Pennsylvania valimistulemusi kahtluse alla seadvast föderaalsest kohtukaebusest.“ Washingtoni Posti uudis levis kiiresti ka mujal Trumpi vastases peavoolumeedias.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Trumpi kampaania lükkas selle väite ümber ja avaldas arvamust, et Washington Posti ajakirjanikud ilmselt ei vaevunud nimetatud kaebust korralikult läbi lugema. „Me väidame endiselt, et 682 479 kirja teel saadetud valimissedelit olid ebaseaduslikud ja et neid loeti salajas,“ ütles Trumpi 2020 kampaania kommunikatsioonijuht Tim Murtaugh esmaspäeval. „Meie vaatlejatele ei võimaldatud mõistlikku häältelugemisprotsessi vaatlemist ja see süüdistus on endiselt meie kaebuses kirjas. Kahjuks tormasid libauudiste aktivistid avaldama klikke toovaid pealkirju ilma kohtuhagi läbi lugemata. Heal juhul võib seda nimetada laisaks ajakirjanduseks, ehkki tegelikkuses on see pigem teadlik eksitamine.“

Trumpi kampaania otsustas oma esialgset Pennsylvania kohtuhagi reedel muuta. „Kaebus, et 682 479 kirja teel saadetud sedeli lugemine oli ebaseaduslik, on endiselt hagi osa,“ kõlas selgitus.

Kaebuse 4. paragrahv ütleb: „Ainuüksi Allegheny ja Philadelphia maakondades saadi ja käitleti 682 479 kirjateel saabunud sedelit, ilma et parteide esindajad ja kandidaadid oleks saanud neid üle vaadata. Tegemist on enneolematute arvudega Pennsylvania valimiste ajaloos. Selle asemel, et viia läbi avatud ja läbipaistev protsess, mis oleks aidanud kinnitada Pennsylvania uue hääletussüsteemi usaldusväärsust, toimus nende 682 479 sedeli vastuvõtmisel, ülevaatamisel, avamisel ja sisestamisel salatsemine ja varjamine.“

Trumpi jurist Rudy Giuliani lisas, et hagi muutmise eesmärk oli kaebuse tugevamaks tegemine. „Me muutsime selle lihtsamaks, see on nüüd paremini fokusseeritud ja konkreetsem,“ ütles Giuliani.

Trumpi kampaania ütles ka, et Pennsylvanial hoitakse hoolega silma peal, kuna osariigi riigisekretär on pikaaegne Trumpi-vastane. Samuti teatas kampaania, et ühele nende Pennsylvania juristile on saadetud ähvarduskirju ning tehtud ähvarduskõnesid.

Allikas: Townhall

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused