Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Liberaalide õudusunenägu: mitte ainult Ungari ja Poola, vaid ka Taani ei taha migrante

28.01.2021
Taani peaminister Mette Frederiksen. (Foto: Scanpix)

Eesti liberaalsed ja vasakpoolsed poliitikud on levitanud kuvandit, mille kohaselt tähendab migrantidest hoidumine “laskumist” Ungari ja Poola tasemele – paraku on ka sotsiaaldemokraatide valitsetaval Taanil neist kõrini.

Taani sotsiaaldemokraadist peaminister Mette Frederiksen ütles 22. jaanuaril, et riigi eesmärk on null asüülitaotlust, kinnitades sellega riigi ranget immigratsioonipoliitikat. “Me saa lubada, et asüülitaotlejaid ei ole mitte ühtegi, aga me võtame selle eesmärgiks,” ütles Frederiksen parlamendis esinedes. “Me peame hoolitsema selle eest, et meie riiki ei tuleks liiga palju inimesi, vastasel juhul ei suuda meie ühiskond sidusana püsida.”

Frederiksen on juba mõne aasta eest öelnud, et ebaseaduslikud migrandid tuleks saata väljaspool Euroopa Liitu asuvatesse pagulaskeskustesse ning on turgutanud selliste keskuste loomist. Karmistunud rändepoliitika tõttu esitatakse Taanis üha vähem asüülitaotlusi.

Taani positsioon on eriti oluline selle valguses, et Euroopa Liit soovib just forsseerida migrantide vastuvõtmist ja laialijaotamist ning Ungari, Poola ja Sloveenia pole  sellele vastuseismises enam üksi.

Euroopa Liidu piirivalveagentuur teatas ju kolmapäeval, et peatab kogu tegevuse Ungaris pärast Euroopa Kohtu otsust, milles karmilt kritiseeritakse selle riigi asüülisüsteemi. “Frontex peatas kogu oma tegevuse Ungari pinnal,” ütles Varssavis baseeruva agentuuri kõneisik Chris Borowski AFP-le. Ilmselt ei saanud Frontex Ungaris smugeldamist korraldada.

“Huvitav, mida ütleb nüüd vaese Andrus Karnau süda? Ja Kaarel Kaasi, Krister Parise ning Ahto Lobjaka oma? Mida teeb Guy Verhofstadt? Kisendab, karjub, vannub kättemaksu? Kuulutab Taani mahajäänud Ida-Euroopa maaks, kus valitsevad hingelt surnud vanamehed?” kommenteerib sotsiaalmeedias seda uudist poliitik Lauri Vahtre.